bineinteleg.mult ravnitul orgasm vaginal

05-02-2007
Cristiina
Nu este medic/terapeut
Cristiina
Buna,
Mi-am inceput viata sexuala acum 10 ani... pe atunci aveam dureri mari c, am avut anexita cronica si nimeni nu m-a sprijinit sa merg la dr..in timp am depasit momentul, m-am tratat.m-i s-a mai spus ca am colpita micotica.(simtome: o scurgere alb galbuie cu miros ca de cartof crud) am urmat tratamente diverse amandoi, in timp am ajuns sa am dureri doar inainte de ciclu menstrual si dupa (cateva zile).acum am un partener care ma face sa simt placere in intimita, dar la orgasm tot nu ajung.ce sa fac?Orgasm clitoridian, am, iar dorinta pt sex, exista.
6 comentarii
0
06-02-2007, ora 00:00
onica
Nu este medic/terapeut
onica
sal cristina.aceeasi problema o am si eu.nu am avut niciodata la orgasm.si am avut cativa parteneri.de cmulte ori ma prefac pentru a nu l jigni pe partenerul meu actual cu care sunt de 3 ani.nici eu nu stiu ce sa fac.am in schimb si eu o intrebare? ce simtome ai avut cu anexita?am si eu dureri in partea stanga ce in ultima vreme sau agravat.nu am fost la doctor.merci mult
0
06-02-2007, ora 00:00
Cristiina
Nu este medic/terapeut
Cristiina
ceau.aveam dureri abdominale, in zona ovarelor.anexita e o inflamare al anexelor catre ovare sau ceva de genul asta.si la contact sexual.nu mai tin minte ce tratament am avut.daca nu vrei sa mergi la medic.cauta pe net tratamet pt anexita, dar it recomand totusi un control.ce sa facem ?.e de datoria noastra sa mergem.eu nu ma prefac ca am orgasm, asta este si partenerul meu actual incearca totul ca sa ma satisfaca.te pup
0
06-02-2007, ora 00:00
oana maria popescu
Identitate neconfirmată
oana maria popescu
In multe situatii relaxarea si rabdarea in cursul actului sexual, ca si buna comunicare cu partenerul sunt importante pentru orgasm. In afara de aceasta multe femei ajung mai usor la orgasm clitoridian decat vaginal. Daca viata sexuala este satisfacatoare atat pentru dvs cat si pentru partenerul dvs atunci faptul ca nu ati atins "orgasmul vaginal" nu este o problema in sine. Daca va deranjeaza acest fapt si viata sexuala nu este satisfacatoare pentru dvs. ar trebui investigat daca exista probleme medicale la ora actuala, iar daca nu, atunci un psihoterapeut v-ar putea ajuta.
0
28-05-2007, ora 00:00
robertina
Nu este medic/terapeut
robertina
salut, in primul rand ma bucur k exista un site k asta si sunt convinsa k poate ajuta multa lume.incep prin a spune k mi-am inceput viata sexuala acum 3 ani(acum am 21 de ani)si ma framanta si pe mine problema orgasmului vaginal.pe kre nu il am.reusesc sa jung la orgasm clitoridian singura si cu partenerul.dar la orgasm vaginal nu.va rog sa nu ocoliti comentariul meu.am mare nevoie de un raspuns.va multumesc
0
20-08-2007, ora 00:00
iddeforum
Nu este medic/terapeut
iddeforum
am descoperit acum forumul acesta medical si citesc o groaza de raspunsuri la care am cautat si eu raspunsuri de multa vreme.printre care si faptul ca fiind si eu dintre persoanele care nu au orgasm vaginal, eram convinsa ca e ceva in neregula cu mine. da citind raspunsurile constat ca suntem foarte multe in aceasta situatie si de fapt probabil e normal ca un procent din femei sa nu cunoasca aceasta placere:) binenteles ca exista si cazuri de parteneri nepotriviti dar nu este o regula.. uf ce m-am linistit. chiar sunt foarte fericita ca am gasit acest forum.
0
12-10-2007, ora 00:00
luana21
Nu este medic/terapeut
luana21
pot sa zic k m am linistit umpic credeam k mi se intampla doar mie dar uite cate suntem...eu ink sper k nu mai e mult si o sa ajung.la orgasm
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Orgasmul uscat
  • Care este cauza de apariție a crampelor menstruale?
  • Contraceptivele hormonale pot diminua simptomele premenstruale?
  • Legătura dintre alcool și sindromul premenstrual
  • Absența plăcerii în timpul actului sexual
  • Tratamentul sindromului premenstrual
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Simptomele premenstruale, o problemă de sănătate publică la nivel global
  • Tipuri de orgasme
  •