bebe la 8 luni fara dintisori

08-01-2010
lylyk
Nu este medic/terapeut
lylyk
Buna ziua.
Sunt mamica unei fetite de 8 luni si 4 zile.
De la varsta de 4 luni ne chinuim cu dintisorii, salivare abundenta, agitatie, insa de 1 luna are dureri mari.
La recomandarea medicului, ii administrez Nurefen, Panadol, Eferalgan, combinate, uneori si de 2 ori pe zi.
Mai folosim si Calgel, Gengigel, Glicerina cu anestezina.
Fara unul din medicamentele de mai sus, nu poate rezista durerii, pur si simplu urla, insa eu am dubii in privinta administrarii zilnic a Paracetamolului, ca practic aceste medicamente contin paracetamol.
Va rog sa ma ajutati, daca a mai trecut cineva prin asa ceva, sau un medic poate ma poate ajuta, ce pot sa mai fac, nu mai suport sa o vad plangand, cu ambele maini in gura.
Specific ca-i mai dau si morcovel, covrigi de Buzau, jucarioare speciale pt dentitie, racite la frigider, pur si simplu nu mai stiu.
Gingia este alba, umflata, dar nu erupe. Este in stadiul acesta de 1 luna.
Multumesc anticipat pt un viitor raspuns.
2 comentarii
0
08-01-2010, ora 08:29
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Problema fetitei vine de la o dereglare masiva a calciului din organism care nu poate fi reglata in stadiu acesta decat cu remedii homeopate adecvate. Mergeti de urgenta la un medic homeopat. Medicamentele toxice pe care i le dati pot fi inlocuite de asemenea cu remedii homeopate.
Medicamentele date nu o ajuta deloc la iesirea dintilor, ba dimpotriva, singurul lucru bun care il fac este sa anestieze nervii facand sa nu se mai simta durerea, insa inhiba procesul si mai rau.
V-am trimis o list cu medici homeopati, dati un click pe modificati profilul dvoastra.
0
09-01-2010, ora 08:19
lylyk
Nu este medic/terapeut
lylyk
Buna dimineata. Multumesc pentru raspuns. Id meu este lili78radu. Va astept pe mess sa vb mai multe. Inca o data multumesc din suflet
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul