bebe cu crize puternice de burtica

26-03-2010
mirelama
Nu este medic/terapeut
mirelama
buna ziua
Baietelul meu de 5 luni are urmatoarele simptome :
1)- se freaca constant la nas
da din cap
se trage de ureche
2) este constipat
3) de mai bine de o luna se incordeaza isi trage burtica si stomacelul, strange din pumni si se maraie, uneori tipa, crezi ca se screme tot timpul.Aceste crize le face mereu adica : o data pe pe ora sau de mai multe ori

La inceput am dat vina pe colici dar marti a facut 10 ore in continu crize si l-am dus la spital i au facut analize de sange, probe din nas, gat, fundulet, urina si... nu a iesit nimic
concluzia a fost dupa ce am enumerat simptomele de mai sus si in urma analizelor NU ARE NIMIC

SA Nu uit mai am de primt rezultatul de la kk ca cica e posibil giardia, dar dc nu ies ce are?
copilul se screme in continu
va rog frumos dc poate cineva sa-si sp parerea pt ca nu stiu ce sa mai fac
manainca lapte praf hipp si nu am inceput inca diversificarea
8 comentarii
0
26-03-2010, ora 12:05
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Laptele praf este o pura adunatura de chimicale, dintre care multe sunt chiar droguri sau medicamente necunoscute, taurina si alte lucruri care nu ar avea ce sa caute in laptele pt. copii si produce o sumedenie de efecte negative. Ar trebui sa-l inlocuitzi cat mai repede - cel putzin din cauza bolii - cu lapte de capra sau de lapte diluat cu 50% apa, dar sa nu fie omogenizat (de la cutie) ci doar pasteorizat.
Ar trebuie sa mergeti cat mai repede la un medic homeopat cu expperienta, pt. ca aceste simptome sunt cunoscute si vindecabile f. usor in homeopatie iar homeopatia nu are efecte adverse ca alopatia.
Va spun aceste lucruri din experienta si va avertizez ca orice doctor de familie sau pediatru nu are cum sa ajute in asemenea cazuri cu medicamente chimice decat stricand lucrurile si mai rau spre dauna copilului.
0
26-03-2010, ora 12:08
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cand vi se spune NUMAI pe baza analizelor ca copilul nu are nimic, in ciuda simptomelor mai mult decat evidente deja trebuie sa stiti ca medicina nu va poate ajuta. Daca imi spuneti in ce oras sunteti va pot recomanda eventual un medic bun.
0
26-03-2010, ora 13:37
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
acest om are ceva cu laptele praf- o vendeta personala!
eu mi-am crescut copii cu lapte praf, ceai de colici si au trecut cu bine aceasta etapa. daca are un parazit puteti sa tratati de parazit cum e giardia, daca nu cu rabdare, aceasta perioada trece
nus ce experienta are... dar ma indoiesc ca a nascut si crescut el singur copiii
0
26-03-2010, ora 13:49
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
v-am trimis un mesaj privat, daţi click pe modificaţi profilul dvs şi o să vedeţi mesajul meu dat cândva azi dimineaţă înainte de a primi dvs orice răspuns
0
27-03-2010, ora 09:19
mirelama
Nu este medic/terapeut
mirelama
As dori dc se poate si parerea unui medic, ma gandesc ca poate a mai intalnit cazuri asemantoare.

Dar va multumesc tuturor pt pareri.
Intr-un fel sau altul toti aveti dreptate, sa fim sinceri parinti nostri ne au crescut cu lapte de vaca, capra, dar in prezent cati copii nu cresc cu late praf si sunt sanatosi.
eu nu am nimic impotriva dc una din variante il va face bine pe ingerasul meu, dc copilul dvs ar fi la 220V din ora in ora ( bine poate exagerez putin dar ca sa va imaginati cum face) nu cred ca mai conteaza lapte natural sau praf, l-as alege pe cel cu care se simte bine.
Marti voi prim raspunsul pt analiza de kk sa vedem dc are giardia, bine treb sa repet de cateva ori si sa vedem atunci ce mai fac dc este din aceasta cauza sau nu

pt.DL/dna Scarface nu fiti asa exigent cu laptele praf. Aveti dreptate e plin de chimicale, dar ce mai e natural? nici macar aerul pe care il respiram.Dupa ce voi prim rezultatul de la analize voi incerca si un dr homeopat, atata timp cat e ceva natural si nu-l indop cu medicamente, antibiotice sau alte ciudatenii, nu vad ce iar face rau.
As dori un medic din Bucuresit pt ca locuiesc foarte aproape.

pt.Iulia si Geanina nu fiti asa exigente cu Scarface si a spus parerea.O mama alege intotdeauna ce e mai bine pt puiul ei.Si voi aveti dreptate dar trebuie sa impaci medicina traditionala, naturista cu cea moderna.DAR nu vreau sa va supar poate voi stiti mai multe despre dl Scarface din comentariile de pe forum, recunosc eu nu le am citit
0
27-03-2010, ora 18:10
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Draga Mirela,

laptele praf, oricat de rau ar fi el, are o influenta mult mai rapida si evidenta in copii slabi, ca si orice alta toxina.
Totul depinde de organismul copilului. Daca toti oamenii ar fi la fel acest argument nu ar fi valabil, insa toata lumea stie ca ce ii face bine la unul ii poate face rau la altul.
Sunt oameni care nu pot sa bea nici o gura de cafea sau alcool fara sa li se face rau.
Efectul unei toxine depinde si de puterea de aparare a organsmului nu numai de toxina in sine.
Efectul poate fi vizibil sau nu, se poate manifesta numai in psihic sau de abia mai tarziu.
Otitele, amigdalitele si multe boli de copii provin din cauza alimentatie gresite si nicidecum de la microbi.
Excesul de calciu infunda canalele infime din urechi si amigdale si asta duce la infectii.
Nu microbul este de vina, acesta se dezvolta acolo unde sangele nu mai poate circula cum trebuie.


Daca unul a crescut sanatos cu lapte praf acest lucru nu face automat laptele praf sanatos.
Daca un om bea 10 cafele pe zi si nu are nimic acest lucru nu face cafeaua sanatoasa.
Acestea sunt argumente goale data de oameni care nu gandesc.

Daca copilul dvoastra are un organism mai sensibil sau probleme cu eliminarea toxinelor din lapte atunci conteaza f. mult ce fel de lapte ii dati.

Acum nici eu nu stiu daca este intradevar laptele praf de vina sau nu in cazul dvoastra, stiu insa ce contine laptele praf si nu i-as da copilulului meu nici daca mi l-ar da cineva pe gratis si un milion de euro in plus.

Acum mai argumentati ca nimic nu mai este bun si ca nu mai conteaza ce folosim.
Si acest argument este gresit.
Este o mare diferenta cand ai 50 de lei in buzunar sau cand nu ai nimic in buzunar.

Omul alege mereu intre doua lucruri ce este mai bun.
Cumparati cele mai urate sau cele mai frumoase mere sau rosii la piata ?
Preferati 1 leu sau 50 de lei in buzunar ?
Chiar daca laptele de vaca nu mai este perfect in ziua de azi este de cateva milioane de ori mai bun decat orice lapte praf.
Un om intelept asa gandeste, ea ce este mai bun chiar daca nu este perfect.
Si dvoastra la piata cumapati mere imperfecte dar le alegeti pe cele mai bune.

Asa este si cu laptele si cu orice altceva.

Am scris aici mai jos ce contine acest lapte praf, in caz ca nu stiti, cititi, caci acest lucru nu stie si nu va spune nici un medic, desi scrie pe hartia insotitoare si majoritatea substantelor se pot verifica in internet.
Doctorii sunt prea ocupati sa mai iba timp sa analizeze toate astea, ei se multumesc, ca si dvoastra ca pacient, sa-i creada pe altii, adica pe producatorii de lapte.

Laptele de san este pe gratis si cel mai bun. Nimeni nu castiga de la el.
Cel de vaca este ieftin si castiga putini de la el.
Cel praf este f. scump, nu este natural si castiga numai cei care ii invata pe doctori ca ar fi cel mia bun lapte si cel mai asemanator cu cel de san, desi daca cititi continutul o sa va dati singura seama ca este o minciuna gogonata.

Acum fiecare are de la Dzeu minte sa inteleaga astfe de lucruri simple. Puteti insa sa credeti mai departe la ce va spun cei ce cred orbeste pe altii si sa refuzati sa cititi singura si sa intelegeti singura.

http://forum.romedic.ro/arataprod.php?id_sub_cat=213id_cat=53id_prod=41294anc=150509

Daca credeti sau nu este treaba dvoastra.
Faceti ce doriti, rodul la ce facetzi se va vedea in functie de cine va sfatuieste si pe cine ascultati.
Natura este necrutatoare la greselile facute, oricata bunavointa ar avea un medic, atata vreme cat se face ceva gresit pacientului nu-i va merge mai bine.

Aici o mama inteleapta care a inteles ce i-am zis si si-a vindecat repede copilul.
http://forum.romedic.ro/arataprod.php?id_sub_cat=213id_cat=53id_prod=35070anc=120006
0
27-03-2010, ora 18:12
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergeti atunci la Dr. Silvia Nedelcu sau Ileana Randasu in Bucuresti, le gasiti in internet.
0
02-08-2019, ora 11:58
Ethel
Nu este medic/terapeut
Ethel
Buna ziua, as dori sa stiu ce raspuns ati primit in legatura cu durerile de burtica ale copilului. Ma intereseaza deoarece am un bebe de 5 luni cu aceleasi simptome. Stiu ca au trecut 9 ani dar poate vedeti si mesajul meu. Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: