basicute incolore pe pleoapa,

28-02-2014
andreeapalade
Nu este medic/terapeut
andreeapalade
Buna ziua. As dori daca se poate sa ma ajutati cu stabilirea unui diagnostic pentru o serie de probleme cu care ma confrunt de cativa ani la nivelul ochilor si care devin din ce in ce mai deranjante. Simptomele pe care le am sunt urmatoarele si se accentueaza mai ales la sfarsitul zilei dupa cateva ore de stat la birou in fata calculatorului sau eventual din expunerea prelungita la factori de mediu precum fum, vant, etc. Simptomele ar fi urmatoarele: senzatie de corp strain sau de nisip in ochi, uneori usturime, ochi rosii la sfarsitul zilei si aparitia unor basicute mici si incolore de aproximativ 1 mm care apar pe pleoapa, care dispar de la sine in cateva zile dar care ma deranjeaza atunci cand clipesc. De asemenea, se intampla adesea sa ma trazesc si dimineata cu senzatia de ochi obositi si de nisip in ochi. Am fost la oftalmolog, initial mi-a spus ca am conjunctivita. Mi-a dat Tobradex dar nici o imbunatatire. Mi-a facut si acel test pt depistarea ochiului uscat dar stau bine si cu lacrimile. Trebuie sa specific ca sufar si de astigmatism miopic compus. O fi vorba doar de o sensibilitate mai pronuntata la nivelul ocgilor? Va multumesc pentru ajutor
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.