basici in zona genitala si pe pielea extremitatilor inferioare

06-09-2013
aalexandraa alexa
Nu este medic/terapeut
aalexandraa alexa
buna ziua! acum o saptamana jumate mi-a aparut o basica in zona pubiana, lateral de labia mare, si nu am dat atentie desi ma incomoda. Dupa 1 zi am verificat mai in detaliu si observasem ca se facuse rana. am sterilizat si am aplicat un plasture si mai rau am facut, rana s-a marit, a ajuns de 3 cm in diametru. dupa 3, 4 zile, am observat ca in centrul ranii, era piele, normala, si doar pe margini era rana, care cred ca includea si epiderma si derma. ma rog, am aplicat si bepanthen... in cele din urma a trecut, s-a vindecat complet de la sine, dar apoi au inceput sa-mi apara basici pline cu lichid clar sub fese si in jurul genunchilor si chiar si pe gamba. ce ar putea fi?
3 comentarii
0
06-09-2013, ora 19:46
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Posibil herpes genital.
Mergeti imediat la dr. pt tratament sa nu va umpleti de bube si nu mai umblati la ele.
0
09-09-2013, ora 14:29
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Va recomandam sa mergeti la un consult dermatologic in timp ce aveti aceste "basici", insa inante de a folosi unguente sau alte tratamente.

O zi frumoasa!
0
09-09-2013, ora 15:28
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ aalexandraa alexa

Gasiti in acest film american facut de un doctor roman poze cu tot felul de bube si basici cauzate de boli cu transmitere sexuala. Sper ca ati fost la medic si ati luat deja tratament.

-*

despre bts - cu imagini si explicatii

Ambii parteneri trebuie sa faca tratament.


(* modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.