basici cu apa pe dosul palmelor

18-01-2010
ianc nicolae marinel
Nu este medic/terapeut
ianc nicolae marinel
De vreo 6 luni am aceasta problema, imi ies pe dosul palmelor niste basici cu lichid transparent, spargandu-le, mi se face rana dupa care mi se vindeca ramanand cicatrice vinete.Mi se duc bucatele de piele si la impactul maini cu diferite corpuri dure sau obiecte, deci devenind mai sensibila vreo 60% ca inainte.Am probat cu multe creme dar nimic. oare ar putea fi problema? MULTUMESC!
2 comentarii
0
19-01-2010, ora 10:17
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Buna ziua, problema dvoastra este interior si nu la maini.
Nu aveti voie sa spargeti basicile cu metal. Trebuie sa le spargeti cu o aschie de lemn ascutita sau cu o scobitoare si nici nu aveti voie sa puneti rece sau apa race dupe spargere.
Afectiunea este usor vindeabila cu ajutorul homeopatiei. Consultati un medic homeopat cu experienta.
In ce oras öocuiti sa va pot recomanda pe cineva ?
0
23-01-2010, ora 18:59
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Aceasta boala poate fi de natura alergica, insa poate sa fie in legatura cu o boala metabolica sau o suferinta hepatica.
Ar trebui sa va adresati unei clinici dermatologice cum ar fi cele din Bucuresti, Craiova, Timisoara, Cluj, Targu-Mures, Iasi, Constanta, Brasov, Sibiu pentru investigatii mai serioase, eventual o biopsie a unei leziuni.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.