bartolinita

08-01-2008
codi
Nu este medic/terapeut
codi
va rog sa ma ajutati. de aproape 10 ani am probleme cu aceste abcese, furunculi sau ce or fi ele.am facut 2 incizii dar degeaba, iar la tratament cu antibiotic nu mai raspund. ce trebuie sa fac sa scap, sa nu mai recidiveze?
are legatura si cu faptul ca, de curand, am descoperit ca am un chist hidatic de 10 cm la ficat?va rog sa ma ajutati sa scap de bartolinita. multumesc
3 comentarii
0
09-01-2008, ora 00:00
medic_online
Identitate neconfirmată
medic_online
Chistul hidatic trebuie operat si asta ar trebui sa fie prioritatea numarul unu.m-ar ajuta sa stiu ce meserie aveti si daca aveti sau ati avut animale de companie in casa.
Bartolinita trebuie tratata secundar, dar va pot spune ca exista remedii naturale pentru aceasta boala care amelioreaza considerabil acest inconvenient..
0
09-01-2008, ora 00:00
codi
Nu este medic/terapeut
codi
sunt programata la sfarsitul lui ianuarie pt a opera chistul hidatic.am fost insarcinata iar la 28 de saptamani mi s-a rupt apa, mi s-a provocat nasterea-un baietel de 1450 gr, dar a trait doar o zi si o noapte, pt ca nu avea organele interne complet dezvoltate.sunt 2 luni de atunci si inca incerc sa imi revin.poate fi chistul hidatic una din cauzele pierderii sarcinii? si da, am avut o pisica si un catel. pisica nu o mai am dar catelul inca mai este prezent. am lucratr ca gestionar la un magazin alimentar si la un depozit de flori. in prezent sunt in somaj. multumesc pt raspuns si astept sa imi spuneti remediile naturale legate de bartolinita si daca se poate cateva sfaturi pt chistul hidatic pt a nu recidiva. multumesc
0
20-11-2010, ora 09:23
irina.m
Nu este medic/terapeut
irina.m
Va rog mult sa-mi dati si mie o directie de cercetare a problemei.
Am niste probleme in zona respectiva de aproape 2 ani. O inflamatie destul de serioasa in afara labiilor, spre fund, pe ambele parti, dar mai accentuat pe partea dreapta. Nu am nici un fel de durere, doar o senzatie de jena din cauza umflaturii. Acum aprox un an mi s-a umflat atat de tare zona, incat nu mai puteam sa merg. Am sentimentul adeseori ca am mult prea multa carne in zona respectiva, atat este de umflata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: