bartholinita

12-11-2008
andrada23
Nu este medic/terapeut
andrada23
As dori o parere avizata cu privire la chistul glandei bartholin. Sunt deja la a 3a incizie, numai cine a trecut prin asta stie ce inseamna, cat e de dureroasa si neplacuta aceasta problema genitala. Cat de bine este si ce repercursiuni are scoaterea acestei glande? Se poate rezolva si altfel? Stiti vreun medic de la obstetrica ginecologie sau chirurgie care poate rezolva altfel decat prin extirpare aceasta problema? Este suficient sa tratezi infectia bacteriologica din organism (dupa colectarea probelor din puroiul drenat, antibiograma si antifungigrama) sau aceasta glanda, odata infectata, va recidiva indiferent de tratamentul prescris de un bacteriolog? Va rog respectuos sa-mi dati un raspuns. Multumesc. A.M.
3 comentarii
0
08-12-2008, ora 10:27
Luiza79
Nu este medic/terapeut
Luiza79
Buna!
Vad ca nici o parere avizata nu ti-a raspuns la mesaj, te rog mult sa-mi zici daca ai aflat mai multe informatii. Eu sunt la a 3-a recidiva si ma gandesc serios sa-mi scot glanda. Multumesc tare mult!
Luiza
0
03-03-2015, ora 02:16
gabytzamocanu
Nu este medic/terapeut
gabytzamocanu
si eu am scos-o dupa 4 incizii...primele 2zile dupa operaţie au fost fff grele ( usturime ink nu puteam sta locului) am stat in calmante si pusă gheata p loc...Acu am 2sapt de la operaţie si sunt mult mai bn, rămâne de vazut in viitor...sănătate multa
0
05-05-2015, ora 17:14
Kissa06
Nu este medic/terapeut
Kissa06
Eu am avut 1 incizie şi după 6-7 luni am fost de 2 ori la control de rutina, de fiecare data mi a dat antibiotic şi mi a zis ca e pe punctul de a se inflama din nou. Doar cine a avut ştie ce înseamnă durerea asta. :-(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul