balonari, senzatii de voma, ameteli, somnolenta excesiva

15-05-2008
gabrielaj
Nu este medic/terapeut
gabrielaj
buna ziua...de cateva zile ma simt foarte ciudat, sunt foarte palida, si in general seara am senzatii de voma...am ameteli de multe ori si cand stau pe scaun..nu sunt foarte intense..dar se simt..mi'e foarte somn, desi dorm cate 7 8 ore pe noapte, si chiar si la pranz 1 ora 2. dupa ce dorm am senzatia ca'mi este si mai rau..mi'am facut niste analize in luna aprilie si nu a iesit nimic semnificativ..singura chestie era o sideremie. De multe ori simt ca parca im fermenteaza ceva in intestine..ma inteapa si inima...am dureri de cap...totul e foarte ciudat si nu inteleg ce se intampla...imi place foarte mult anatomia si intentionez sa dau la medicina...dar toate simptomele astea parca ma sperie..astept un raspuns de la dvs..va multumesc mult!
3 comentarii
0
16-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Pentru a vedea despre ce este vorba trebuie sa faceti niste investigatii: un consult neurologic, eventual o ecografie abdominala.
Toate cele bune.
0
16-05-2008, ora 00:00
raul_07sma
Nu este medic/terapeut
raul_07sma
termenul "sideremie" se refera la concentratia de fier din sange asa ca la analizele facute singura chestie era fie o sideremie normala, fie una scazuta sau crescuta..concentratii scazute de fier in organism merg cu un anume tip de anemie, iar simptomele prezentate pledeaza pt o anemie (nu neaparat datorata lipsei fierului).
0
06-10-2008, ora 00:00
Arwen
Nu este medic/terapeut
Arwen
Buna,

Ai descoperit de unde venea problema? Exact aceleasi simptome le am si eu, doar ca am fost si f deranjata la stomac.

Si mie la analize, acum 1 luna, mi-a iesit hemoglobina mica, si de atunci iau fier ca si supliment alimentar.

Merci.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apare amețeala?
  • De ce apare somnolența când suntem bolnavi?
  • Somnolența din timpul zilei ar putea constitui un predictor pentru procesele neurodegenerative
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Topul alimentelor ce produc gaze (balonare)
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • Balonare imediat după masă - cauze și tratament
  • Topul alimentelor care provoacă balonare
  •