balonare, digestie ingreunata, dureri in partea stanga in special dupa masa

07-02-2007
johan
Nu este medic/terapeut
johan
De ceva timp ma balonez continuu, am dureri surde in partea stanga, in special dupa mancare.
Am senzatia de greutate in stomac. La analize mi s-a spus ca am paraziti. Poate cineva sa-mi spuna despre ce e vorba si daca balonarile au ceva in comun cu parazitii?
5 comentarii
0
13-02-2007, ora 00:00
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
Daca a-ti facut examenul coproparazitologic trebuie sa scrie ce paraziti aveti. Este posibil ca astfel de simptomatologie sa apara in parazitoze.Deasemenea pot sa apara si in colopatia functionala cronica.
0
29-08-2007, ora 00:00
AlexTWB89
Nu este medic/terapeut
AlexTWB89
Am varsta de 52 ani
De la o vreme, am dureri in partea dreapta, sub bust, balonari, eructatii, si cateodata dureri abdominale
Simt nevoia cosumarii unei cantitati mari de lichide, si cred ca am si pietre la fiere
Puteti sa imi spuneti ce ar putea cauza aceste balonari?
Multumesc anticipat.
0
10-02-2008, ora 00:00
vixas
Nu este medic/terapeut
vixas
faceti un test de Helicobacter pylori
0
24-01-2011, ora 20:55
flavio222
Nu este medic/terapeut
flavio222
buna numele meu e flaviu..si am 20 de ani. joc fotbal.in timpu liber la ultimul meci...mam spra solicitat..adika am fugit foarte mult...si simt o durere in partea stanga a stomakului poate mai jos.si tip o balonare...a doua zi am aavut si febra am luat medicamete de febra mia trecut da durerea inca o mai simt da nu foarte tare...e ca si cum ar fi balonat ceva da nu cred ca stomaku e de vina sine stie sa ma ajute cu un raspuns
0
30-01-2011, ora 04:33
mumoftheforest
Nu este medic/terapeut
mumoftheforest
buna ziua sunt disperata pt ca am probleme cu gastrita si ficat marit constatat la o ecografie 4d;fiere lenesa si am facut un tratament de o luna si am eliminat carnea din alimentatie dar la anumite alimente revin durerile noaptea de obicei intre 1 si ora 3 si numai ceaiul de sunatoare ma linisteste greu de trait asa;va rog sa imi spuneti se mai reface ficatul marit ?incit timp si cu ce efort?bila e lenesa si cu toate medicamentele intr-o luna nu am refacut-o;ce ma sfatuiti sa mai fac pt ca am eliminat carnea, prajelile, laptele;am animale in casa pisici si caini are legatura cu starea mea?am avut si probleme in familie si sistemul meu nervos e iar dat peste cap ficatul mai rezista oare? va multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aditivii din dulciuri pot altera structura și funcțiile tubului digestiv
  • MIT: Un digestiv (tăria înainte de masă) îmbunătăţeşte digestia
  • Topul alimentelor ce produc gaze (balonare)
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  • Balonare imediat după masă - cauze și tratament
  • Topul alimentelor care provoacă balonare
  • Sfaturi pentru o bună digestie
  • Balonarea: alimente de evitat și ce să adaugi în dieta ta
  • Noi metode de a preveni balonarea în cazul dietelor bogate în fibre
  •