balanita...rog ajutor

16-12-2006
mm17777
Nu este medic/terapeut
mm17777
Va rog mult ajutati-ma. In urma cu 3 saptamani in urma unor contacte sexuale(de durata si repetate) a aparut pe gland o iritati e sub forma de puncte rosii. In urma unor vizite la medic, diagnosticul a fost balanita. Am urmat tratament cu Pimafucort, solutie cu Nistatin, Avene. dupa cateva zile totul parea relativ mai bine, insa in urma unui nou act sexual ( protejat sau neprotejat) iritatia aparea din nou. Dupa 3 saptamani preputul s-a transformat "intr-o rana deschisa". Este groaznic, nu ma mai pot atinge sau spala (doare si ustura foarte tare).ieri am oprit medicatia si fac doar tamponari cu ceai de galbenele. Sunt disperat. Partenera mea si-a facut analizele si e OK. testul de herpes este negativ
7 comentarii
0
18-03-2007, ora 00:00
dale
Nu este medic/terapeut
dale
am aceiasi problema de foarte mult timp...solutia ptr vindecare toatala nu am gasit-o, dar la mine merge cu Nidoflor+Reviken aplicat dimineata si seara pana la vindecare. Ideea este ca dupa cca 2 saptamini reapare cate un punctulet rosu si daca nu aplic din nou crema mi se intampla exact ca in cazul tau.
Am observat ca durata reaparitiilor este mai scurta daca am contact sexual sau chiar si daca ma masturbez. Probabil solutia este abstinenta totala.
Ca si in cazul tau primul diagnostic dat de doctor a fost herpes genital...noroc ca ma fost si pe la altiis i m-am linistit.
Sanatate maxima.
0
20-03-2007, ora 00:00
mm17777
Nu este medic/terapeut
mm17777
s-a rezolvat. in sfarsit definitiv. Reviken + nidoflor 3 zile apoi Reviken + clotrimazol 1 la 1 si apoi 1la2 vreo 3 saptamani ( fara abstinenta). recomand totusi abstinenta ptr rezolvare rapida.
Nici un medicament cu cortizon nu mi-a facut bine si am folosit : Pimafucort, locoid, si multe altele. Cu ele am ajuns la rana deschisa.
mare atentie la igiena si la cantitatea de crema ( foarte putin trebuie aplicat)
0
26-03-2007, ora 00:00
dale
Nu este medic/terapeut
dale
multumesc de raspuns...te rog totusi detaliaza cum se continua tratamentul dupa ce ai terminat partea cu Reviken+Nidoflor.cum continui...doar Clotrimazol?
In perioada tratamentului ai avut cumva si dureri testiculare...ptr. ca la mine se simte o astfel de durere.
0
29-03-2007, ora 00:00
mm17777
Nu este medic/terapeut
mm17777
Dale, asa cum e scris mai sus, continui cu amestecul 1 la 1 Reviken si Clotrimazol si apoi 1 parte Reviken si 2 parti clotrimazol. nu, nu am avut dureri testiculare. bafta
0
29-03-2007, ora 00:00
mm17777
Nu este medic/terapeut
mm17777
scuze. 3 zile 1la 1 si 2-3 saptamani ( cat e necesar) 1la 2
0
13-04-2009, ora 14:48
daniellli
Nu este medic/terapeut
daniellli
mm17777, ne poti spune la ce doctor ai fost ca sa luam si noi tratamentul asta? ma gandesc ca trebuie reteta ca sa iei tratamentul asta !eu am doar nidoflor acasa.
0
15-04-2009, ora 11:40
dacad
Nu este medic/terapeut
dacad
mm17777 asteptam raspunsul tau urgent!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.