bacterii la stomac, urmez tratament, dar ma simt rau

10-02-2011
manolachi nicoleta
Nu este medic/terapeut
manolachi nicoleta
Buna ziua, numele meu este M Nicoleta si am 19 ani, am fost depistata la stomac cu heliobacterius pilonis.mi-sa oferit tratement dar ma simt in continuare rau, as dori sa-mi recomandati un tratament naturist, - va multumesc.
3 comentarii
0
10-02-2011, ora 15:05
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
Intra si informeaza-te singura, ma indoiesc ca cineva iti va trimite diete pe mail :)
--------*

(*modificat de admin)
0
10-02-2011, ora 16:04
Brindusa Pana
Nu este medic/terapeut
Brindusa Pana
Buna ziua.
Un tratament eficient pentru Helicobacter Pylori puteti primi doar prin examenul endoscopic in cadrul caruia sa se efectueze o biopsie. Apoi medicul gastroenterolog va putea sa va faca o schema de tratament. Tratamentul nu va fi usor, in sensul ca este dificil sa scapati de Helicobacter Pylori, insa trebuie sa perseverati.
Tratamentele naturiste in multe cazuri pot fi eficiente si au mai putine reactii adverse, insa in acest caz tratamentul antibiotic este singurul care va poate ajuta.
0
10-02-2011, ora 22:52
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
N-o sa spun niciodata ceva impotriva unei medicatii date de medic dar, mare atentie la schema de tratament cu antibiotice!!!! In prezent orice medic onest recunoaste ca schema de tratament cu antibiotice are 80% sanse de nereusita in cazul prezentei HP mai mare de 4, 0 (din sange)! Chiar si la repetare e posibil sa nu se rezolve, ba chiar sa devina rezistenta bacteria. Mai mult, dovada sunt si multii de pe forum care au scris, au ajuns sa aiba destule alte neajunsuri din cauza dozelor de antibiotic. E decizia ta. Eu una, si nu fac reclama la niciun produs, am incercat multe variante si de vreun an numai cu Mastic Gum am reusit sa-mi elimin senatiile urate din stomac si sa reduc treptat bacteria. Poti cauta si pe google despre cura cu argila, buna si ea. Documenteaza-te, rediscuta cu medicul, ia antiacidul potrivit si apoi vei stii ce sa faci. Prezenta/absenta bacteriei se verifica cel mai corect din scaun, in sange mai pot ramane anticorpi, iar endoscopic se poate nimeri prelevarea dintr-un loc in care sa nu fie...Dar este importanta endoscopia pentru evaluarea cea mai buna a starii stomacului.Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: