bacteria helicobacter pylori?

27-05-2010
cristian31
Nu este medic/terapeut
cristian31
Buna ziua numale meu este Cojocaru Cristian si as avea cateva intrebari legate de boala mea

in urma cu cateva luni 3-4 am fost diagnosticat cu ah1n1.. am fost internat iar in urma medicatiei se pare ca am trecut peste boala..dar de atunci si pana acum nu m-am mai simtit sanatos

ma simt foarte slabit, cearcani la ochi
dureri abdominale deasupra buricului
simt ca si cum as fi umflat pe dinauntru + balonat

precizez in tot acest timp nu mereu am avut problemele in zona stomacului ci am simtit umflaturi si sub coaste putin mai sus

eu am mai avut in urma cu 2 ani ceva de genu dar nu mi s-a diagnosticat nici o boala..ceea ce stiu este ca imi trecea cu antiinflamatori

de aceea doctorita la care am fost mia prescris antiinflamatori si acum

am facut injectabil de 2 ori cate 6 la 12 ore si m-am simtit mai bine

acum mai recent simt durerile deasupra stomacului si in urma testelor facute am depistat doar bacteria helicobacter pylori in rest cam toate analizele miau iesit bune

acum am cam 5 zile de cand fac tratament
ospamox 1000
claritromicina 500mg
nexium20mg

am avut 2 zile de durere cand nu m-a lasat deloc durere nu prea mare dar continua

as vrea sa stiu care ar fi urmatorul pass pentru depistarea bolii

poate ca nu mie rau de la bacteria helicobacter pylori ci am alte probleme sau poate ca bacteria helicobacter pylori este asociata cu alta boala
precizez ca sunt administrator la o firma de telecomunicatii iar principala activitate este pe internet... deci obisnuiam sa stau in jur de 10-12 ore chiar in fata calculatorului pana la o ora foarte tarzie

pana acum nu am avut probleme cu stomacul niciodata
5 comentarii
0
27-05-2010, ora 10:45
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Ti-am trimis mesaj privat.
0
27-05-2010, ora 11:44
cristian31
Nu este medic/terapeut
cristian31
nu prea sunt familiar cu acest site.. unde gasesc mesajul privat ?
0
27-05-2010, ora 16:55
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Cristian, in dreapta ecranului de la pc gasescti un chenar verde unde scrie modificati profilul dv, dai clic si ajungi pe profilul tau, acolo sint mesajele private.
0
28-05-2010, ora 19:04
cristian31
Nu este medic/terapeut
cristian31
inca astept un raspuns se pare ca nu stie nimeni..
0
28-05-2010, ora 20:25
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Cristian, daca ai citit mesajul meu atunci te rog sa urmezi indicatiile si asa vei afla raspunsul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Influența infecției cu Helicobacter pylori asupra artritei reumatoide
  • Infecția cu Helicobacter pylori ar putea crește riscul apariției ulterioare a bolii Alzheimer
  •