avort spontan

29-06-2015
blue_eyes
Nu este medic/terapeut
blue_eyes
Buna ziua Am suferit un avort spontan si as dori sa stiu daca este din cauza tratamentului care mi s-a prescris sau din cauza problemelor mele mai vechi.Am ramas insarcinata, vineri am fost la control unde s-a stabilit ca sarcina are 6 saptamani, era o sarcina normala intrauterina doar ca eu am anexita.Doctorita la care am fost mi-a prescris tratament cu ampicilina de500mg-2/zi, viviflor si indometacin-supozitor.Ajunsa acasa am luat cate o pastila din fiecare si a doua zi dimineata am inceput sa sangerez.Am plecat la spital.Ajunsa la spital am descoperit ca am eliminat pe lenjeria intima lenjeria intima sarcina...era ca un cheag de sange de vreo 4cm.In urma controlului mi s-a spus ca am suferit un avort spontan.Vreau sa stiu daca este posibil sa fi suferit avortul din cauza antibioticului sau din cauza mea.In anul 2011-2012 am urmat un tratament de infertilitate cu clomifen si tamoxifen.Am avut de foarte multe ori anexita si in urma acestor raceli repetate am ajuns sa am menstruatie neregulata(o luna da, 2, 3 ba).Tratamentul l-am intrerupt la un moment dat pt ca pe moment eram hotarata ca nu vreau sa fac copii.In 2013 am ramas insarcinat desi foloseam anticonceptionale si am pierdut-o tot la 6 saptamani.As dori sa stiu daca este posibil ca eu sa nu pot sa tin o sarcina sau am pierdut sarcina din cauza antibioticului prescris, desi am luat doar o pastila. Va multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avorturile repetate și inexplicabile, mai frecvente la femeile cu un simț al mirosurilor corporale mai bun
  • Riscul de avort spontan este mai mare în lunile de vară
  • Temperaturile ridicate ar putea crește riscul de avort spontan
  • Examinarea placentei poate releva cu acuratețe mare cauza unei sarcini pierdute
  •