avort menstrual? anexita? cistita? stress?

19-01-2008
fragola
Nu este medic/terapeut
fragola
Am o mare problema..va rog un ajutor! pe data de 4 ianuarie am avut ultima menstruatie. o data perfect normala. inainte de menstruatie au inceput sa ma doara sanii si a durat 3 zile... dupa aceasta perioada sanii au continuat sa ma doara destul de tare...nu puteam dormi pe burta...incepand cu 10 ianuarie am avut niste scurgeri albicioase...dupa care acestea au continuat in urmatoarele zile si au fost de culoare maronie si apoi scurgeri ca la menstratie..incepand cu data de 16 ianuarie...aceste scurgeri au fost de scurta durata...cateva picaturi pe zi...DAR IN DATA DE 19 IANUARIE CHIAR SCURGEREA A DEVENIT ABUNDENTA SI CU CHEAGURI DE DIMENIUNI MICI.M-AM SPERIAT FOARTE TARE..INITIAL AM CREZUT CA AM RACIT PENTRU CA AM AVUT ZILE FOARTE INCARCATE..AM MERS MULT PRIN FRIG, PRIN ZAPADA SI AM UMBLAT CU PICIOARELE UMEDE.
DUPA CE SCRUEGEREA S-A AMPLIFICAT AM SUNAT DE URGENTA LA GINECOLOGUL LA CARE MERG DE 3 ANI.AM CERUT O CONSULTATIE, DAR DIN PACATE NU ERA IN BUCURESTI...
I-AM RELATAT CELE INTAMPLATE SI A SPUS CA ESTE POSIBIL SA FIE UN AVORT MENSTRUAL. (ACEST LUCRU MI-I S-A MAI INTAMPLAT ACUM 7 LUNI)...SI SAREVIN PENTRU CONSULTATIE PESTE CATEVA ZILE. MI-E FOARTE TEAMA, NU STIU CE AR FI...IN PLUS AM INCA DURERI LA SANI SI DURERI ABDOMINALE...
AM 29 DE ANI, NU IAU AUNTICONEPTIONALE, CONTACTELE SEXUALE SUNT DE 2 ORI PE SAPTAMANA.
MI-E TEAMA CA ACESTE AVORTURI MENSTRUALE M-AR PUTEA AFECTA IN MOMNETUL CAND VOI DORI UN COPIL...
VA ROG UN MIC AJUTOR..A MAI TRECUT CINEVA PRIN ASA CEVA???
3 comentarii
0
19-01-2008, ora 00:00
oprea alex
Nu este medic/terapeut
oprea alex
daca era un avort spontan, cred ca ai fi avut o scurgere mai abundenta de sange, probabil e numai de la frig
0
19-01-2008, ora 00:00
fragola
Nu este medic/terapeut
fragola
da, dar am dureri la sanii foarte mari.scurgerea inca mai persista...
in luna iulie 2007 am avut aceleasi simptome...
si o scurgere, de scurta durata si dureri la sani...in plus am avut atunci si greturi..dureri de cap...la un consult ginecologul mi-a spus ca a fost avort menstrual. s-a intamplat la 10 zile dupa menstruatia normala!
0
26-02-2008, ora 00:00
valia
Nu este medic/terapeut
valia
Poate ca a fost avort spontan, poate ca polimenoree - ar trebui sa cauti, in afara de ginecologul tau, si o alta opinie: poate un diagnostic integrativ, cu un tablou hormonal complet (mai ales LH, prolatina, TRH, nor/adrenalina, dopamina, cortisol etc) te-ar ajuta sa vezi problema MARE care sta in spatele accidentelor de care povestesti. Tot in cadrul diagnosticului integrativ vei putea afla daca ai infectie sau inflamatie si-ti vei putea constientiza nivelul de stres.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Stresul
  • Infecția urinară
  • Stresul are un rol activ în afecțiunile dermatologice inflamatorii
  • Stresul și sistemul imunitar
  • În ce mod ajută stresul memoria
  • Sarcina după avort
  • Stresul din timpul sarcinii poate afecta dezvoltarea fătului (studiu)
  • Cistita
  • Stresul la locul de muncă
  •