avort fare prezenta la doctor, posibil?

15-07-2010
nickoletta
Nu este medic/terapeut
nickoletta
am facut sex cu presupusul, , viitor sot, , !a folosit prezervativ, dar dupa, ne-am dat seama ca se rupsese intre timp.cu alte cuvinte si-a dat drumul in mine.ciclul imi intarzie, ma dor sanii, mi s-au intarit...eu cred ca sunt gravida, dar o sa-mi dau seama cand o sa-mi fac testul.vineri s-au intamplat toate astea, vinerea asta vreau sa-mi fac testul.e devreme?a trecut o sapt.oricum alta ar fi problema:in toamna as avea nunta, daca as fi gravida al meu sigur ar vrea sa pastrez copilul, dar eu nu pt ca nu mai sunt sigura de relatia cu el!!!daca din test rezulta ca sunt gravida, pot sa., , scap" de presupusul copil fara sa merg la doctor???prin alte metode, poate.pastile, ceva???nu stiu...cei in masura.help me please
6 comentarii
0
15-07-2010, ora 10:24
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
fără medic nu se poate, chiar dacă se dau pastile, trebuie sub strict control medical, altfel pot fi probleme
0
15-07-2010, ora 15:45
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimată d-nă Nickoletta,

"Scăparea" de presupusul copil este o CRIMĂ. Dacă doriţi să deveniţi o CRIMINALĂ... dacă nu doriţi, ştiţi ce aveţi de făcut, în cazul în care se dovedeşte că sunteţi însărcinată - păstraţi copilul!
Decizia vă aparţine, eu doar v-am făcut o mică observaţie, cu scopul de a vă determina să reflectaţi la decizia corectă.

Dumnezeu să vă binecuvânteze cu tot ce aveţi nevoie.
În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister Nick ;)
0
15-07-2010, ora 19:17
nickoletta
Nu este medic/terapeut
nickoletta
m-am decis...nu pastrez copilul.din cuvinte sau fapte toti suntem criminali.e prea devreme pt mine sa am un copil.treaba e.exista pastile, sau alte..."chestii"prin care pot "renunta" la el???e devreme daca imi fac testul maine?a trecut o saptamana de la...intamplare!pt ca vreau sa scap mai repede de indoiala asta!!!
0
16-07-2010, ora 08:45
nickoletta
Nu este medic/terapeut
nickoletta
d-zeu mi-a mai fost alaturi inca o data si m-a scutit de alte pacate chiar daca cu gandul.oricum nu sunt gravida.azi mi-a venit ciclul.va multumesc oricum.
0
16-07-2010, ora 10:23
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
E bine atunci., pentru că avortul este traumatizant pentru corpul şi sufletul tău. Dacă nu e momentul pentru un copil mai bine protejează-te, dar nu recurge la avort ca metodă contraceptivă pentru că offff sunt atâtea femei care fac lucrul ăsta fără să înţeleagă consecinţele. Atât psihic cât şi fizic= metodele de avort sunt destul de... barbare le-aş numi eu...
0
17-07-2010, ora 19:26
mitza81
Nu este medic/terapeut
mitza81
da, e intr-adevar o crima sa faci un avort, mai ales cu atatea metode de contraceptie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos cu Methotrexat si Misoprostol
  • Avortul medicamentos doar cu Misoprostol
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Sarcina după avort
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  •