avort + postinor = ?

23-02-2009
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
Buna, ma numesc Axenya si am o probl. acum o luna am facut o intrerupere de sarcina, medicul mi-a zis sa nu am contacte sexuale timp de o luna, dar, din pacate, nu am respectat sfatul medicului si am avut un contact sexual in care am folosit foite (pelicule contraceptive vaginale), nu a ejeculat inauntru si am luat si postinor, prima pastila la aprox 12 ore dupa contact iar a doua la 14 ore dupa prima pastila. Sansele de a ramane insarcinata sunt mari? Daca imi vine menstruatia pot lua anticonceptionalele recomandate de medic?
4 comentarii
0
23-02-2009, ora 23:21
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
o parere ? un sfat? Anyone?
0
24-02-2009, ora 14:35
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Te cert pt k nu trebuia sa faci sex dar in sfarsit faptul e consumat!
Nu ai cum sa ramai gravida daca ai luat postinor.Incearca sa stai acum fara sex pana iti vine ciclul si dupa aia iei anticonceptionalele.
0
24-02-2009, ora 14:52
*andreea*
Nu este medic/terapeut
*andreea*
Mai mult ca sigur nu ai ramas insarcinata, insa cum a sp si ali39, incearca de acum sa nu intretii rel cu partenerul tau, iar dupa ce iti vine ciclul poti sa incepi din nou sa iei anticonceptionale.
MULTI PUPICI SI BAFTA MULTA ACOLO UNDE ESTI
0
24-02-2009, ora 19:35
axenya
Nu este medic/terapeut
axenya
Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  •