auzeam voci si mi se misca involuntar maxilarul...

10-04-2012
iulian41
Nu este medic/terapeut
iulian41
salutare tuturor
acum ceva timp, am avut niste atacuri de panica cu o infectie la stomac.fumam nu puteam manca, simteam nevoia de a merge non stop.cand vroiam sa dorm, auzeam voci ce ma trezeau si imi era frica sa dorm deoarece credeam ca am sa mor.insa totul a inceput cu atacul de panica.tremuram de frica.dupa un timp am auzit dintr-o data voci.am urmat nenumarate tratamente, dupa care am ajuns unde trebuie si un doctor a avut grija de mine.in timpul acesta, aveam halucinatii, auzeam voci cu idei paranoice.in urma mi-am revenit si cu ajutorul medicamentelor de tip rispolept nu mai auzeam voci, nu ma mai durea dupa cap nici nu mai ameteam nici nu ma oboseam iar inima isi revenise la normal. ca efecte adverse am avut :lipsa poftei de viata, lipsa interesului pt munca, nervi, neputinta de a ma incadra in societate, deoarece, nu puteam sa gandesc100% sub efectul medicamentelor, nu puteam sa fiu eu.acum am lasat tratamentul insa ce ma ingrijoreaza este ca inainte cand auzeam voci mi se misca maxilarul, ritmic cu ce auzeam de parca mimam. acum am inlocuit risperidona cu ceaiul 'coada calului ' si nu mai aud voci, nu mai am halucinatii. dar frica mea este ca ma doare maxilarul si simt tendinta ca ar vrea sa se miste ca inainte.
aveti vreo idee de ce substanta as avea nevoie sa stompez miscarea maxilarului? azi am avut o urata durere de maxilar si mi-am cumparat un antiinflamator si mi-a trecut, dar durerea pare sa revina, deoarece si risperidona mi-a provocat infectia gurii. daca aveti o parere mai buna, eu zic ca ar fi dopamina, si asta as procurao din alimente
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: