aud ceva in ureche dimineata cand inghit

12-08-2010
green22
Nu este medic/terapeut
green22
Buna ziua. Am niste probleme cu sinuzita.Nu stiu exact diagnoticul exact deoarece absolut fiecare doctor la care am fost are o parere total diferita de restul. Uneoori ma doaare capul in zona fruntii cand stau in curent si am secretii in nas, gat si in piept. Tusesc de cativa ani si vad ca nu imi trece cu nimic. Am luat foarte multe antibiotice, vaccinuri si chiar medicamente naturiste.

De cateva saptamani dimineata cand ma trezesc am inceput sa aud si ceva in ureche cand inghit. Se aude ca si cum ar sufla cineva pe acolo. Nu stiu ce e. Cred ca a inceput prima data de cand mi-am pus solutie otica in ureche. O puneam direct in ureche si simteam foarte foarte rece, dar doctorul spunea sa o folosesc pentru ca simteam mancarimi in interiorul urechii. Nu stiu ce sa fac. Sunt terminat, parca orice tratament imi face mai mult rau decat bine. Ce parere aveti despre ureche. Ar trebuie sa stau mai mult cu vata in urechi? sau sa imi dau cu niste creme?
1 comentarii
0
12-08-2010, ora 20:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. faci o radiografie SAF. care o sa confirme sau sa infirme sinuzita
2 Faci o audiograma + o timpanograma ( dupa un consult la ORL.. sa iti scoata dopurile din urechi.. inainte de investigatie)
3 trimiti rezultatele pe mail
NU tre sa stai cu vata in urechi,
urechea trebuie sa respire. daca pui vata mereu in urechi.. creezi un spatiul mic, inchis, unde este cald, umed si intuneric.. numai bine pentru dezvoltarea microbilor !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.