aud ceva in cap atunci cand ma misc mai brusc si nu numai.

15-07-2015
Nicu024
Nu este medic/terapeut
Nicu024
Buna ziua, numele meu este Nicolae, am 25 ani si de ceva vreme ma confrunt cu o problema care imi da batai de cap la propriu, de cativa ani cand si cand auzeam ca si cum uneori mi se misca asa ca o biluta mica intr-un recipient de sticla (cam asa am reusit sa descriu senzatia)in cap, cam deasupra gatului, iar de ceva timp aud treaba asta de parca mi s-ar misca creierul sau nu stiu cum sa ma exprim exact, tot ce sunt sigur e ca nu e imaginatia mea, sau auzenii sunt lucruri care le simt in fiecare zi, anul trecut am facut un RMN la cap si a iesit in regula, acum vreau sa fac iar un RMN. e cineva care a trecut prin cazuri similare sau un sfat de la un doctor ar fi foarte bine venit, mai vreau sa amintesc ca acum vreo 6 ani am fost vitima unei batai cam urate, daca s-ar putea face vreo legatura.multumesc anticipat. sanatate
2 comentarii
0
15-07-2015, ora 19:16
Katyella
Nu este medic/terapeut
Katyella
Sugestie: fa-ti un control ORL.
Prin metode simple, dupa ce-ti va examina urechea interna sa se asigure ca "toate-s la locul lor" se face un test care determina daca exista un sindrom vestibular.
Cine stie, poate fi si un simplu dop de cerumen care s-a desprins.

Nu are rost sa-ti mai faci un RMN daca ai facut deja unul. Numai medicul neurolog iti spune ce teste sa mai faci daca ORListul nu gaseste nimic.
0
15-07-2015, ora 23:41
Nicu024
Nu este medic/terapeut
Nicu024
multumesc! e plauzibil raspunsul dumneavoastra si chiar am sa va urmez sfatul! sanatate va doresc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.