atrofie cerebeloasa

23-06-2010
katalinan_21
Nu este medic/terapeut
katalinan_21
buna ziua!am 23 ani si de la 4 ani an convulsii epileptice.fac tratament de 4 ani cu depkine si trileptal.acum cateva zile am facut RMN ul cranio cerebral iar la rezultat imi scrie : moderata atrofie cerebeloasa.discreta atrofie F-P simetrica, subatanta cerebrala, spatii lichidiene cu morfologie.in rest...aspect normal.asi dori sa mi dati cateva explicatii despre acest rezultat...va multumesc
1 comentarii
0
06-01-2011, ora 21:37
poecamy
Nu este medic/terapeut
poecamy
imi pare rau ca nimeni nu mai posteaza aici, dar mi-ar placea sa mai stau de vb cu cineva care are habar despre aceasta boala, am si eu un frate care are aceasta boala, a depistat-ode un an, dar ma ingrijoreaza ca a inceput sa vb mai greu, pe langa faptul ca ameteste si merge rau, cade peste lucruri, am fost lamultimedici si in ungaria, aici am fost la dr dulamea la spitalul fundeni, am primit informatii ca s-ar putea face un tratament de celule stem, dar nici astea nu sunt sigure, alteceva nu mai stiu nimic, de asta rog pe cine are habar sa ne informeze si pe noi despre vre-un tratament sau orice informatie are legatura cu aceasta boala
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.