ati gasit tratamentul?

04-09-2009
DanyTM
Nu este medic/terapeut
DanyTM
am ciudata problema ca atunci cand am emotii, cand trec de la frig la cald, sau de la cald la frig sa imi apara pete rosii pe corp care ma mananca ingrozitor.iar din ce am citit de aici de pe forum nici un medic nu stie sa dea un tratament la aceasta boala...daca e vreun medic pe aici sau vreo cineva care sufera de asa ceva as vrea sa va intreb daca ati gasit rezolvarea la problema asta...sper sa nu primesc raspunsuri ca am alergie la ceva...nu e vorba de asa ceva
13 comentarii
0
04-09-2009, ora 13:54
DanyTM
Nu este medic/terapeut
DanyTM
aa si mai e ceva care am uitat sa zic...oare aceasta boala se transmite cumva? de la ce oare am facut aceasta boala noi cei care avem asa ceva
0
04-09-2009, ora 14:03
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Te sfatuiesc sa consulti un medic homeopat care te poate ajuta f. simplu. Problemele tale au cauze sufletesti de aceea nu pot fi gasite si vindecate de medicina pt. care sufletul nu exista.
Unde apar petele, cum sunt exact si ce probleme sufletesti /emotionale ai cu tine insuti sau cu altii?
0
04-09-2009, ora 14:03
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca esti din TM fa-ti o programare la Dr. Jurj (drjurj.ro).. el te poate vindeca.
0
04-09-2009, ora 14:46
DanyTM
Nu este medic/terapeut
DanyTM
pai petele apar pe maini piept picioare depinde...de ex...iarna...in casa e cald bine...cand ies afara la ger fara manusi imi apar doar pe maini niste pete rosii care ma mananca tare..si daca ma scarpin la ele se mai si umfla..
0
04-09-2009, ora 14:49
DanyTM
Nu este medic/terapeut
DanyTM
si acestea dispar cand intrun undeva la caldura si imi incalzesc mainile...vara tot la fel este racoare in casa...iar cand ies pe canicula ma mananca pielea..dar dupa vreo 5 min corpul se obisnuieste si nu ma mai mananca dar simt si un fel de intepaturi
0
04-09-2009, ora 14:59
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Simptome destul de rar intalnite. Exista cateva remedii homeopate care prezinta aceste simptome.
Ce afectiuni, slabiciuni sau simptome mai aveti in afara de acestea ? Ce probleme sufletesti ? Reactia aceasta ciudata la frig si cald este legata de o problema sufleteasca. Imi puteti scrie si mesaj.
0
04-09-2009, ora 15:03
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Interesant, cred ca v-am gasit remediul...
Cum stati cu gelozia ?
0
04-09-2009, ora 15:22
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sunteti meteosensibila datorita labilitatii emotionale - idiosincratica la caldura, frig etc. (afrigora etc.)
Sedocalm 2 compr. pe zi (dimineata si seara) si consult la un medic neuro-psihiatru+dermatolog!


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
04-09-2009, ora 16:16
DanyTM
Nu este medic/terapeut
DanyTM
va multumesc ptr raspunsuri...o sa consult un medic dermatolog dar nu stiu ce sa cred daca e asa cum spuneti voi in legatura cu probleme sufletesti...pana acum 2 ani de ce nu oare nu am avut aceleasi simptome?..iar probleme asa mari nu prea am :)
0
04-09-2009, ora 16:54
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Uite Dany,
Nu trebuie sa ai probleme mari ca sa apara asa ceva, ci numai probleme. Daca sunt mari sau mici pt. tine nu conteaza, ele te afecteaza in mod inconstient. De importanta unor probleme isi poate dea seama numai un medic, pt. un pacient acest lucru nu este posibil.

In cartea de homeopatie apare la simptomele tale un singur remediu (lucru rar intalnit) si acel remediu este un remediu care are in 90% din cazuri de a face cu gelozia, de gelozie cu atacuri de furie, atacuri de furie si cateva lucruri pe fond sexual. Sau iritabilitate, nervozitate, persoane greu de multumit.
Dar poate la fel de bine fi si extrema cealalata : apatie, indiferenta si stupoare.

Sunt destul de sigur ca acesta este si cazul tau caci remediul arata clar acest lucru.
Clar ca nu este usor pt. cineva sa-si recunoasca insurile negative, desi gelozia este ceva normal de fapt, dar daca este asa atunci de acolo ti se trage boala.
Si remediul asta homeopat te va face bine atat la corp cat va si regla tendinta de gelozie sau eventuala apatie.

Deci cum sta treaba in realitate ?
0
04-09-2009, ora 17:20
DanyTM
Nu este medic/terapeut
DanyTM
hmm...cam asa e treaba si in realitate:)..dar nu prea imi vine sa cred ca de la asa ceva am chestia asta...
0
04-09-2009, ora 18:04
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Stiu ca nu-ti vine sa crezi dar un singur simptom spune foarte multe despre om si orice BOALA oricat de mica nu apare decat cand anumite insusri sunt prezente. Orice homeopat are de a face zilnic cu acest lucru. De aceea boala se duce la om la ochi, la altul in gat si la altul la piele, etc. Depinde de anumite emotii.

Aici poti sa vezi cum am ghicit ca cineva sufera de mania curateniei tot asa ca si la tine de la un singur simptom, lucru pe care pacientul l-a confirmat si s-a dovedit si cauza bolii printe altele...
Citeste aici:
forum.romedic.ro/arataprod.php?id_sub_cat=144id_cat=29id_prod=32298anc=105995

Iar aici de ce cineva a devenit daltonist:
forum.romedic.ro/arataprod.php?id_sub_cat=185id_cat=30id_prod=32315anc=106050

Povesteste un pic despre starile tale de gelozie, care sunt f. normale la fete. Poti sa-mi scri si mesaj privat daca nu vrei sa citeasca toata lumea.

Daca confirmi simptomele remediului atunci eu pot sa ti-l numesc si te costa numai 6 lei sa te vindeci in cateva zile caci il poti cumpara de la orice farmacie homeopata.
Daca nu te vrei atunci poti duce si la un medic homeopat dar acolo te costa consultatia...

Dermatologul nu te poate ajuta de durata, chiar risti sa faci astma de la suprimarea cu medicamente chimice si cu atat mai putin sa-ti dispara starile de gelozie care sunt cauza boli.
Degeaba vindeci pielea daca nu vindeci si sufletul. Homeopatia le vindeca pe amandoua.
0
06-09-2009, ora 10:15
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ti-am trimis 2 mesaje deja, dar vad ca nu le primesti...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce mă mănâncă pielea? (cauzele pruritului)
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •