atacuri de panica anxietate

29-12-2015
magdal3na
Nu este medic/terapeut
magdal3na
buna ziua in urma uni consult mi sa prescris anxiar si coaxil as dorii sa stiu daca o sa imi dea dependenta, coaxilul nu lam luat inca decat anxiarul si imi face bine ce ma sfatuiti coaxilul cu anxiarul sau doar anxiar? va multumesc
3 comentarii
0
29-12-2015, ora 15:07
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Aceste medicamente v-au fost prescrise de catre un medic, in urma evaluarii simptomelor. Este important sa le luati conform prescriptiei acestuia. Cum ar putea altcineva sa stie ce ar fi mai bine pentru Dumneavoastra? Aceste medicamente sunt prescrise pentru tulburarile de anxietate, dar ele trateaza simptomele. Este recomandat sa consultati si un psiholog-psihoterapeut care sa va ajute sa intelegeti care sunt cauzele simptomelor Dumneavoastra.
Valentin Pescaru
Psiholog clinician-psihoterapeut-sexolog
0
29-12-2015, ora 15:15
magdal3na
Nu este medic/terapeut
magdal3na
VA MULTUMESC PENTRU RASPUNS
0
31-12-2015, ora 18:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ magdal3na

Scrie pe prospect. Anxiarul e o benzodiazepina. Luat mai mai mult de o luna poate da dependenta. Pe prospectele de acum cativa ani te lasau sa il iei maxim 3 luni incluzand aici reducerea dozelor. Fa invers: bazeaza-te pe Coaxil daca poti. Ala nu da dependenta. E cel mai usor ad.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul