astm bronsic profesional

18-06-2008
gordunel
Nu este medic/terapeut
gordunel
soacra mea are 55 de ani are astm bronsic profesional, plamanul drept nu functioneaza si este cu chisturi si nodulii de 1 si 2 cm., sindrom nefritic melanos gradul 2 seropozitiv, poliartrita reumatoida, iar in ultima vreme ii curge sange din nas pe partea dreapta unde este si plamanul cu probleme, expectoreaza dimineata maroniu.
Imi puteti spune si mie ce ar mai fii de facut?
2 comentarii
0
13-07-2008, ora 00:00
thedor
Nu este medic/terapeut
thedor
Domnule doctor am dureri de piept si respir greu, si ma in fund la nas, am fost la doctor si mia dat tratament injectabil, si nu mea trecut.Am fost peste o luna si mia dat pastile.Am facut raze la plamani si mea zis ca am viroza respiratorie, iar la inima nu mia gasit nimic.Am respectat tratamentul, si peste doua luni tot asa ma simt, am fost in alta parte si mia spus ca am asm bronsic usor persistent, si mia dat sprai FLIXOTIDE de 125.Inhaler C.F.C-free, mea zis, sa dau dimineata si seara.De 2-3 luni tot dau cu sprai si tot asa ma simt, respir greu, ma duare piept, si in timp ce respir greu, imi pufaie urechile, si ma doare pieptu si respir greu si mai fac alegie la praf la dero etc ce sa fac domnule doctor va multumesc cu respect
0
09-11-2008, ora 22:33
dantismirela
Nu este medic/terapeut
dantismirela
Draga Thedor aceeasi boala o am si eu asm bronsic, folosesc Flixotide, Ventolin si mai folosesc Seretaid care este foarte bun.Eu te sfatuiesc sa mergi la alergolog si sa-i ceri o trimitere pentru analize la hemoglobina sa vezi cre este treaba.sa faci exudat faringian <lingual, nazal<functii respiratorii si atunci sa vezi daca ai vreun stafilococ ceva sa stii ca sa-l sterilizezi.Mirela
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: