astept urgent un raspuns...situatie delicata

29-03-2009
anette
Nu este medic/terapeut
anette
Am avut 2 contacte sexuale neprotejate cu prietenul meu, exact in a 14 zi dupa ciclu, (perioada fertila presupun),
Prima data am facut dupa metoda coitului intrerupt(a ajaculat afara), iar dupa inca o ora a urmat cel de-al doilea contact. La al doilea contact a ejaculat exact la iesire...dar am observat un lichid alb...(el zice k nu e al lui)...atunci cand m-am spalat...lichid pe care nu l-am mai vazut pana acum. Mentionez k abia mi-am inceput viata sexuala, asa ca prea multe cunostinte sau experienta nu am.
Ma gandesc dak sa iau sau nu postinor, pentru k mi-e frica de reactiile adverse, dar mi-e frica si de sarcina.
E posibil sa aiba loc fecundarea ovulului? Cat de adanc in vagin trebuie sa fie sperma ca sa aiba loc fecundatia?
Sau chiar dak a ajaculat la intrare... si sperma s-a eliminat afara.exista totusi posibilitatea ca intalnirea dintre cele doua celule sa aiba loc?
Si. ma intereseaza dak lichidul acela ("al placerii") al baietilor contine si stropi de sperma... si daca se poate ca acestia sa duca la o sarcina
Si... cat timp tin reactiile adverse ale postinorului, dupa cat timp se revine la normalitate.
Ce imi indicati...sa iau sa nu?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici