astept un raspun urgent cine ma poate ajuta

03-03-2010
andyvax
Nu este medic/terapeut
andyvax
buna ziua!

Am 17 ani s de ceva timp am mancarini si usturimi in zona genitala. mi.au fost prescrise 2 tratamente pentru anexita acuta dar nu au avut nici un efect.ce as putea face?multumesc anticipat
9 comentarii
0
03-03-2010, ora 19:25
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Tratamentele chimice nu au cum sa te ajute si daca vrei a te vindeci trebuie sa abandonezi ideea ca te poate ajuta vreun medicament chimic sau vreun doctor care le prescrie. Mergi asadar la un medic homeopat cu experienta care practica homeopatia clasica, caci o astfel de afectiune este usor vindecabila cu ajutorul homeopatiei. Daca nu sti nici un medic homeopat bun spune-mi in ce oras locuiesti si scrie-mi un email.
0
03-03-2010, ora 20:50
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ce tratamente ai primit ? Ai facut inainte de terapie un examen a secretiei vaginale cu cultura din aceasta secretie [ antibiograma, antifungigrama ] ?? Ai stat cuminte, fara sa ai relatii pe perioada terapiei ? Te imbraci bine ? Trebuie sa ai haina de iarna sau geaca de primavara putin mai lunga de talie, care sa-ti acopere bazinul si partea de jos a spatelui, chiar daca te tratezi, raceala, frigul, umezeala, pot intretine si favoriza reaparitia unei anexite.
0
03-03-2010, ora 20:54
andyvax
Nu este medic/terapeut
andyvax
nu mi s.a facut nici o analiza de secretie.si as vrea sa stiu in cazul in care aceasta infectie(anexita) a revenit ar trebui si partenerul sa ia un tratament cv?
0
03-03-2010, ora 20:57
andyvax
Nu este medic/terapeut
andyvax
prima data mi s.a dat ampicilina o crema nidoflor si niste supozitoare..apoi mi s.au dat ovule miconal si cefalexina arena 500
0
03-03-2010, ora 21:17
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ampicilina nu avea cum sa te ajute.eu n-am mai vazut demult anexita tratata cu ampicilina. Ar trebui sa faci o analiza a secretiei cu antibiograma si apoi tratament tintit. Cand ai rezultatul putem discuta si despre partener. Tratamentul trebuie sa fie de 10 zile pentru a fi eficient.
0
03-03-2010, ora 21:20
andyvax
Nu este medic/terapeut
andyvax
o sa revin k rezultatul...multumesc anticipat
0
07-03-2010, ora 22:14
emy86
Nu este medic/terapeut
emy86
Buna! Am 23 de ani si am fost diagnosticata de tumoare anexiala stanga/chist ovarian hematic!?! Dupa pregatirea preoperatorie, in 20.01 se intervine chirurgical si intraoperator se constata ovar endometriozic stang. Se efectueaza ovanectomie totala stanga iar evolutia postoperatorie este favorabila, afebrila, vindecarea plagii per primar! Uterul si ovarul drept au aspect normal, sunt sanatosi, iar as avea o intrebare! sunt nelamurita ca sa fac sau nu vaccinul impotriva cancerului de col uterin sau nu? ce consecinte poate avea mai tarziu, mai ales dupa interventia asta chirurgicala? Va multumesc pt raspuns!
0
08-03-2010, ora 19:01
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Trebuie sa ai avizul ginecologului dupa ce se analizeaza secretia vaginala, se face un test papanicolau si eventual, o tipizare HPV.
0
16-03-2010, ora 19:38
andyvax
Nu este medic/terapeut
andyvax
este posibil ca dupa un tratament cu miconal ovule sa imi intarzie ciclul ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.