astept sfatul unui doctor

09-02-2009
licurici88
Nu este medic/terapeut
licurici88
eu iau yasmin de vreo 6 luni fara nici un efecte secundar insa de 2 luni menstruatia mi-a venit cam maronie si mai putina decat de obicei.am facut test si nu sunt insarcinata si am fost la medic luna trecuta dupa ce mi-a venit prima data menstruatia maronie si a spuns ca nu am nimic dar sincer nu ma lamurit de ce e asa.as vrea sa ma ajutati si sa imi spuneti daca se mai intampla sau ce ar trebui sa fac?sa schimb anticonceptionalele?ms mult
2 comentarii
0
09-02-2009, ora 19:33
tuiu_samyk
Nu este medic/terapeut
tuiu_samyk
Ai luat aceste pilule la recomandarea unui medic?Daca nu, eu cred ca ar trebui sa o faci cat mai urgent; deoarece au si acestea reactii adverse sau depinde de organismul fiecaruia.Nu mai lua la intamplare niciun medicament fara o reteta eliberata de un medic.
Toata lumea e buna de sfaturi si retete, dar trebuie doar sa le asculti nu sa le pui in practica.Fii optimista si multa, multa sanatate!
0
09-02-2009, ora 20:11
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
în timp scade cantitatea şi culoarea menstruaţiei de la anticoncepţionale. de exemplu de la yasmin am ajuns de la ciclu abundent de 6 zile la sângerare foarte uşoară de 2-3 zile. stai calmă. dacă nu mai îţi vine deloc, atunci consultă medicul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul