astept raspuns va rog

08-03-2009
flory02
Nu este medic/terapeut
flory02
ma confrunt de 4 luni de zile cu dureri de burta groaznice. am fost la 5 medici ginecologi care m-au diagnosticat cu BIPsi am luat zanocin 7 zile apoi netrecandu-mi am luat ciprinol una peste alta nu mi-a trecut cu nimic. acum o saptamana am facut IgG IgM crp cultura din col secretie si mi-a iesit o candida.mi-a dat diflucan o doza unica de 150 si gynofort cu aplicator tot o doza unica.Astazi fiind atreia zi de la administrarea lor tot mai am arsuri in partea de jos usturimi la urinat si dupa, durere la contact sexual si stare de disconfort. va rog ajutati-ma macar cu o parere. am facut acum o luna urocultura si a iesit negativa.Astept raspuns va rog frumos. ce pot sa mai fac
1 comentarii
0
08-03-2009, ora 11:37
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Boala inflamatorie pelvina reprezinta un diagnostic serios si nu se rezolva doar cu 7 zile de tratament.Mergi la medicul de familie sa-ti dea ori tratament injectabil, ori 14 zile de terapie cu pilule si ovule.Trebuie sa te imbraci bine in aceste zile reci [ ciorap mai gros si pantalon, incaltaminte calduroasa ] si abtine-te de la relatii sexuale pe perioada terapiei.Un 8 Martie fericit!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.