am avut dureri mari de spate, in zona lombara in urma cu trei saptamani

27-05-2008
aress4war
Nu este medic/terapeut
aress4war
cu 3 saptamani in urma, am avut dureri mari de spate, in zona lombara. in cca 2 zile ele s-au ameliorat dar au evoluat treptat in dureri pe piciorul drept. incepand de la coapsa, apoi genunchi, gamba iar la urma calcai. dupa asta durerile au disparut, dar am ramas cu sensibilitate groaznica la piciorul drept. mai exact, parca nu mai asculta comenzile date de creier. si mai mult, atunci cand trebuie sa-l folosesc pe nepregetite, se contracta shi imi pierd stabilitatea. dak poate sa ma ajute cineva. va rog din suflet
2 comentarii
0
29-05-2008, ora 00:00
stancorina
Nu este medic/terapeut
stancorina
sotul meu a avut o problema foarte asemanatoare si s-a dovedit ca de la o simpla discopatie i-a fost afectat nervul sciatic si asta a cauzat durerile de-a lungul piciorului ducand la o imobilitate temporara. dupa mai multe incercari ceea ce a dat rezultate au fost sedintele de masaj terapeutic timp de mai multe luni. sanatate
0
30-05-2008, ora 00:00
aress4war
Nu este medic/terapeut
aress4war
Ulterior am facut 3 RMN-uri, toraco-lombara, toraco-cervicala si cerebrala.
Fiecare a adus la lumina cate ceva, dar niciuna din afectiunile pe care le-au "demascat", nu par a fii cauza acestei parapareze spastice(acesta fiind diagnosticul pus intr-un final). sunt afectiuni mult prea minore ca sa poata intarii simptomatologia cazului meu. Sunt in mare dilema... si eu dar si medicii. Sa poata ascunde RMN-urile ceva de ochiii medicilor?!?am sa incerc si la spitalul militar din bucuresti... Credeti ca am mai multe sanse acolo?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Tratamentul chiropractic pentru durerile lombare asociat cu ameliorări neînsemnate
  • Tratament mai puțin invaziv - eficient pentru durerile lombare
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Sfaturi pentru persoanele cu dureri lombare
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Exerciţii recomandate pentru durerea lombară
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  •