am mancarimi foarte mari in zona axiala si inghinala

03-03-2009
ugur
Nu este medic/terapeut
ugur
am mancarimi foarte mari in zona axiala si inghinala.precizez ca pana nu demult m-am depilat numai cu lama iar acuma folosesc depilator dar mancarimea persista.nu stiu ce sa folosesc !
cunoaste cineva vreun tratament sau vreo crema?
5 comentarii
0
03-03-2009, ora 12:11
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Poate ai luat o boala cu transmitere sexuala.Mergi la medic
0
05-03-2009, ora 10:42
ugur
Nu este medic/terapeut
ugur
nu cred ca este boala cu trasmitere sexuala pentru ca am aceste mancari de mult timp cativa ani2+3 ani.SI ma mananca mai tare cand incepe firul de par sa creasca!
0
05-03-2009, ora 17:58
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incearca Dermo K de la Avene.
0
12-06-2011, ora 19:47
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
dermatofitiile se plaseaza la radacina parului, ati luat cu lama infectia din zona inghinala si ati dus-o in zona axiala, nu mai folositi lama sau daca o fotositi axial aruncati-o si alta lama pentru inghinale. Ati lua-o de colo colo. Mergeti la un laborator cereti analiza care se numeste fungigrama cu antifungigrama si medicul de laborator va va da rezultatul, care medciament este sensibil la ce aveti dv acolo, poate fi un stafilococ, un proteus, o candida, nu luati orice este scris pe net pentru ca s-ar putea sa nu fie ce va trebuie si microbul sau ciuperca sa capete rezistenta si sa nu mai puteti face nimic mai tarziu.
1/2 ora la un laborator si aveti rezultatul.
0
12-06-2011, ora 19:48
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
bine ca nu ati dat si prin alet locuri, gamba sau daca sunteti barbat, pe fata, ca va ieseau la pete.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.