aslo marit ma nelinisteste

26-03-2010
mitzugabriel
Nu este medic/terapeut
mitzugabriel
am aslo marit.am avut 500 acum fac moldamin.simt un aer rece in gat in momentul in care respir si simt uneori niste intepaturi in inima am si niste basicute in gat vizibile cu ochiul liber.as vrea sa aud o parere si eventual un tratament.mentionez ca fac moldamin de 6 luni.as vrea de asemenea sa stiu cat este de grav acest aslo si ce urmari are.va multumesc.
4 comentarii
0
27-03-2010, ora 21:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
NU ai incercat sa meri la un medic ORL.. sa vada gatul !?????
0
28-03-2010, ora 12:19
mitzugabriel
Nu este medic/terapeut
mitzugabriel
am fost la un medic orl si mi_a dat sa fac moldamin.altceva nu a vrut sa imi spuna.asta se intampla acum 6 luni dar starea mea s_a schimbat foarte putin in bine.am facut si un exudat faringian si a iesit bine.sunt foarte nedumerit.multumesc pentru interes.
0
28-03-2010, ora 16:05
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ASLO confirma prezenta streptococului in organizm.. indiferent de focar( amigdala, dantura sau alceva )
trebue sa rezolvatii toate problemele dentare.. sa faceti gargara pentru gat dupa fiecare masa
si sa faceti Moldamina saptamanal, pana nu scade ASLO.
0
30-03-2010, ora 16:21
mitzugabriel
Nu este medic/terapeut
mitzugabriel
multumesc foarte mult pentru sfaturi.mentionez ca probleme cu dantura nu am deloc.totusi gasesc pareri diferite despre ce inseamna aslo si cat este de grav nu prea am gasit explicatii concrete si ce mai ales ce pot pati in viitor din cauza acestui streptococ.multumesc inca o data
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Dispozitivul electric pentru îmbunătățirea funcției cardiace
  • Valvele cardiace sintetice, invenția care ajută chirurgii să-și exerseze tehnica
  • Modificări cardiovasculare în timpul sarcinii
  • Exercițiile de anduranță, efecte protectoare pentru inimă
  • Aplicația pentru mobil utilă în cazul pacienților cu insuficiență cardiacă
  •