aslo marit

02-12-2010
pya
Nu este medic/terapeut
pya
BUNA am 35 de ani de un an am fost operata de amigdale dupa operatie aveam aslo 400, iar medicul de familie mi a dat tratament cu moldamin 3 luni, 1 la 7 zile dupa o luna mi am facut din nou aslo si cu stupoare am aflat ca am 923 ceia ce m a facut sa intru in panica.Va rog sa imi spuneti ce sa fac de unde sa incep si cu ce? va multumesc anticipat.
5 comentarii
0
02-12-2010, ora 10:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu trebuie sa intri in panica...
trebuie sa continui trtamentul cu moldamin 3 luni.. si la 1 luna dupa ce termini tratmentul sa repeti ASLO.
. nu acum pe tratament..
0
03-12-2010, ora 08:55
pya
Nu este medic/terapeut
pya
medicul de familie mi a zis ca poate am devenit rezistenta la moldamin mi a dat klacid de 500, 10 zile apoi 3 moldamini 1 pe saptamina dupa aceia sa las 10 zile apoi sa imi fac din nou aslo si daca nu scade e grav asa s a exprimat ce ar putea sa fie ?vizavi de ce m ati raspuns nu pe tratament am facut aslo., poate nu m am exprimat eu corect am facut tratamentul in vara si dupa o luna dupa ce am terminat moldaminul am facut analiza
0
17-10-2011, ora 11:21
pya
Nu este medic/terapeut
pya
Am 36 de ani de 2 ani mi am scos amigdalele pt ca nu am avut ce sa fac faceam de 5 -6 ori pe an amigdalite purulente, asa dupa operatie totul a fost bn mi am revenit dar am constatat ca am aslo 400 mi s a spus sa astept ca o sa scada am primit tratament cu moldamin 3 luni apoi dupa 2 luni mi am facut aslo si aveam900.AM mers la un medic la infectioase si mi a dat acest tratament;:klacid 0, 500 10 zile, apoi 1 moldamin la 7 zile 3 saptamini, 10 zile pauza apoi repetat aslo 657, apoi cexyl 1000, 10 zile iarasi 2 moldamine tot asa una pe saptaman, dupa 10 zile iarasi am facut aslo si mi a iesit 522.medicul mi a zis ca daca ramane asa nu e chiar asa de mare problema dar daca creste nu e bine asta a fost in februarie nu am mai facut analize dar acum in octombrie am facut iarasi si am aflat ca aslo e de 1137 nu mai stiu ce sa fac nu am dureri de nici un fel va rog sa imi spuneti parerea dv caci sant disperata si imi trec prin minte numai lucruri rele, de la ce ar mai putea fi asa de mare aslo, va multumesc anticipat si astept cu nerabdare raspunsul dv.
0
17-10-2011, ora 12:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mai cautati focarul de infectie.. la dantura..sau in nas
0
06-12-2017, ora 07:26
Andreea19980
Nu este medic/terapeut
Andreea19980
Buna dimineata ma numesc Oprea Cosmina Andreea si anul trecut pe data de 15 decembrie am.fost operata de Amigdalite. Si am avut valorile 472, 800 dupa a fost aproape de 3000. Appi a. Scazut la 600 apoi a crescut Aslo la 900 si de la 900 a crescut Aslo la 10333 ce pot sa fac cu Aslo. Trebuie sa ma operez de deviatie de Sept si de un an fac tratament cu modalmin si tot imi creste
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.