aslo 960

28-11-2007
roger
Nu este medic/terapeut
roger
am un baiat de 10 ani si acum 3 luni a inceput sa aiba dureri groaznice de maini si picioare.A facut tratament cu moldamin dar degeaba ptr ca nu-si face efectul. A fost internat la Bucuresti fara nici un rezultat. Durerile continua si nu stiu ce sa mai fac.Va rog spuneti-mi ce sa fac.
1 comentarii
0
29-11-2007, ora 00:00
mln
Nu este medic/terapeut
mln
buna roger! Si eu am o fetita de 18 ani si in urma cu 2 luni a inceput calvarul.Dureri de genunchi, de maini si de spate. si febra 37.7-37.4.Aici, in Italia, tratamentul l-a inceput cu aspirina si augmentin.Tratament repetat de 3 ori intr-o luna, adica un total de 17 zile.Si nu am avut nici un rezultat.Analize peste analize, internari pentru analize de cate o zi.Aslo era la 640.Iti spun ca i se umflau si mainile si picioarele, in special pe partea dreapta.Acum e internata in spital de 10 zile si durerile au mai lasat-o doar cu paracetamol de 3 ori pe zi.Medicii de aici au facut f multe investigatii, printre care ecografia la inima, la dinti *daca iti poti imagina*, la burta, dar cu mine inca nu vor sa vorbeasca. Cred ca pana la urma va trebui sa-i scoti amigdalele.Iti spun asta ptr ca am prieteni care au avut aceleasi probleme si pana nu au scos amigdalele copilului, durerile nu au trecut..Eu iti doresc mult noroc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.