aslo 400 si intepaturi la inima

01-04-2008
thedream
Nu este medic/terapeut
thedream
buna ziua, acum o luna mi-am facut niste analize la sange, mi-a iesit aslo 400, iar max e 200, in acelasi timp in ultima vreme am mereu intepaturi la inima, am 26 de ani, ce as putea face? am cumva reumatism la inima? sau despre ce poate fi vb? ce analize ar trebui sa fac ca sa depistez mai multe? va rog ajutati-ma cu un raspuns
10 comentarii
0
01-04-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Buna seara!
Va recomand sa mergeti la ORL. Este posibil sa aveti o amigdalita cronica care va mentine o infectie cronica in organizm si intradevar poate provoca complicatii (cardiace, renale sau reumatice).
Nu amanati pentru mult timp...si asa ati perdut o luna de zile..de cand ati facut analizele.
Medicul de familie nu va recomandat un trtament cu Moldamina?
0
02-04-2008, ora 00:00
thedream
Nu este medic/terapeut
thedream
multumesc pt raspuns, nu, medicul de familie mi-a dat doar sa fac un exudat faringian, care a iesit negativ, deci nu am streptococ, altceva nimic.Oricum as vrea sa se poata rezolva si altfel, adica chiar nu as vrea sa fac moldamin, am auzit pers care au facut luni intregi, dupa care le-a intrerupt si streptococul a revenit.Sunteti de parere ca ar trebui sa imi scot amigdalele daca e cazul?
0
02-04-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
E greu sa ma pronunt fara sa vad amigdalele...
pe4.04 sunt de garda la sp.de Recuperare. cl.ORL et 2..puteti veni pentru un consult?
0
20-06-2010, ora 17:46
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mai este focar de infectie in organizm.
dentar sau amigdale.
trebuie rezolvate focarele de infectie
0
20-06-2010, ora 19:12
adelinaaa
Nu este medic/terapeut
adelinaaa
si acum mi-a fost intrerput tratametul pana in toamna si mi-a spus doar sa continui cu omg3 si sa mananc multe lactate si fructe.. cred ca asta nu ma ajuta la nimic.. dumneavoastra ce spuneti ? ce.mi recomandati?
0
20-06-2010, ora 21:38
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sa mergi la Stomatolog si la ORL.. si sa rezolvi orice problema cat de mica.
cat despre lactate si fructe.. NU exagerati.. fiindca NU la toata lumea face bine...( depinde cate Kg aveti si cum stati cu tractul digestiv )
0
20-06-2010, ora 21:41
adelinaaa
Nu este medic/terapeut
adelinaaa
gatul nu ma deranjeaza mometan, , cat despre dinti am o mica problema cu maseaua..am 45 de kg si 18 apr.. si 1.57 cm. si talia mia e slabuta... va multumesc.. o sa va rog sa pastram legatura... sa ma mai sfatuiti pe viitor. si o sa va anunt rezultatele analizelor.. si la orl ce analize sa fac ?..
0
21-06-2010, ora 07:36
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
la ORL.. nu analizee tre sa faci..
trebuie sa.ti spuna daca tre sa faci ceva cu amigdalele.. criptolizis, scoase.. sau tratament local.
INcearca sa faci cateva poze cu amigdalele si trimite pe mail
0
21-06-2010, ora 23:01
adelinaaa
Nu este medic/terapeut
adelinaaa
am sa fac un exudat. nu stiu incepe sa ma deranjeze gatul.. cand mananc cald.. si cum sa fac poze la amigdale...merg acolo la orl?
0
22-06-2010, ora 07:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
deschizi gura in fata camerei Web.. sau aparat foto sau telefon..
daca mergi la ORL.. o sa.ti spuna acolo ce ai !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici