asentra

13-03-2012
cloni
Nu este medic/terapeut
cloni
Am fost diagnosticata cu tulburari de anhietate acum 1 an si 8 luni. Urmez tratament cu Asentra, Calmepam. Trebuie sa fac o operatie de histerectomie deoarece am un fibrom descoperit acum 3 ani cand am ramas insarcinata. Dupa nastere fibromul a mai scazut dar acum imi face probleme si trebuie sa ma operez. Intrebarea mea daca se poate este: tratamentul meu medicamentos pentru anhietate poate sa imi creeze probleme in timpul anesteziei totale sau trebuie sa intrerup tratamentul cu asentra inainte de operatie.? Exista o neconcordanta intre asentra si anestezia generala?? Multumesc anticipat.
2 comentarii
0
13-03-2012, ora 14:25
marianmarius
Nu este medic/terapeut
marianmarius
buna cloni asi dori sa stiu cum te simti de la asentra si ce cantitate iei ca mi sa dat sa iau si eu asentra si imi e tare frica pt ca am auzit ca da dependenta si mai mi-a zis cineva ca se da numai in cazuri mai grave(la nebuni) si crede-ma ca sunt bagat total in ceata..ms anticipat
0
23-07-2012, ora 12:25
povesti_de_bipolar
Nu este medic/terapeut
povesti_de_bipolar
stai linistit marianmarius. asentra este un medicament bun care te ajuta sa te ridici putin din starea de depresie. E un medicament care"iti da curaj". Respecta doza data de medic si totul va fi ok. Asentra nu este un medicament de care ar trebui sa iti fie frica.. :)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul