as vrea si eu an raspuns

16-07-2009
florinusca
Nu este medic/terapeut
florinusca
am probleme cu menstruatia.anainte de menstruatie cu 2-3 zile ami vine ceva lichid de culoare maro, cateva pete iar menstruatia e urat mirositoare.scurgerile vaginale sant foarte putine si nu miros.
5 comentarii
0
19-07-2009, ora 11:43
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ar fi bine totusi sa mergi la ginecologie si sa faci un examen al secretiei vaginale + ecografie pelvina.
0
19-07-2009, ora 21:44
florinusca
Nu este medic/terapeut
florinusca
va multumesc din suflet pt raspuns dar sant an spania si aici obti o programare la gine dupa un an.e ceva an neregula?cam ce ar putea fi?va multumesc si scuzati pt insistenta.
0
23-07-2009, ora 17:10
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ca o vizita la un ginecolog o ai deabea peste un an de la solicitare, asta n-o cred. E posibil sa ai, totusi, o infectie genitala, mergi l farmacie si cumpara-ti macar ovule Macmiror doua cutii [ le gasesti in Spania] si pune in fiecare seara cate unul intravaginal ; nu te ridici din pat o ora si nu te speli decat a doua zi la pranz.Fara relatii sexuale pe perioada tratamentului.Ciclul este normal, te tine cateva zile? Un test de sarcina ti-ai facut? Poti macar la un cabinet privat sa faci o ecografie contra cost, sau poate ca vii in vacanta acasa.
0
30-07-2009, ora 11:50
florinusca
Nu este medic/terapeut
florinusca
va multumesc din suflet pt raspuns.am sa ancep chiar azi tratamentul si an 15 august voi veni acasa si am sami fac consult ginecologic.test de sarcina miam facut si nu sant ansarcinata.va multumesc anca o data.
0
30-07-2009, ora 11:56
florinusca
Nu este medic/terapeut
florinusca
ciclul ma tine 3 zile maxim 5 dar mie dereglat ami vine mai repede cu cateva zile depinde de la luna la luna, chiar cu o saptamana mai repede.asa mia fost si inainte de sarcina(acum 9 ani) dupa sarcina sa reglat dar pt putin timp.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.