as putea sa fiu insarcinata ?

10-10-2009
Ncretzulina
Nu este medic/terapeut
Ncretzulina
va rog sa ma ajutati...am facut sex protejat si am avut ciclu in fiecare luna...dar am avut o stare de greata de dim, credeti ca as putea sa fiu gravida ?faptul ca mi sau latit soldurile este pentru ca mi am inceput viata sexuala( asa am auzit) ?.
2 comentarii
0
10-10-2009, ora 21:39
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Avand in vedere ca ai avut contact sexual protejat, o eventuala sarcina este exclusa, mai ales ca ai avut si ciclul menstrual in fiecare luna!Greata nu trebuie neaparat sa provina de la o sarcina!!Si da, in momentul inceperii vietii sexuale, corpul sufera anumite transformari!
Sanatate!
0
12-10-2009, ora 01:53
sandy24
Nu este medic/terapeut
sandy24
As avea si eu o intrebare va rog!am suferit un avort spontan la 5 saptamani, a fost prima mea sarcina...am suferit enorm!avortul s-a produs natural, fara interventie chirurgicala!am fost la control dupa 2 saptamani si totul e in regula!nu am asteptat instalarea unui nou ciclu menstrual si am avut contacte sexuale neprotejate cu sotul meu...e posibil sa raman oare atat de repede insarcinata?mi-as dori asta insa nu stiu daca e posibil atat de repede mai ales ca nu am asteptat inca instalarea unui nou ciclu menstrual...voi ce parere aveti?va multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul