Mi s-a inclestat gura, simteam limba umflata in gura, inima imi batea mai repede | Forumul Medical ROmedic

Mi s-a inclestat gura, simteam limba umflata in gura, inima imi batea mai repede

04-04-2014
alexandra2010
Nu este medic/terapeut
alexandra2010
Buna ziua.Ma confrunt cu o problema de sanatate inca din a 2-a zi de Craciun, cand mi-a venit rau asa din senin.Mi s-a inclestat gura, simteam limba umflata in gura, inima imi batea mai repede decat trebuia si de atunci nu imi mai revin.Am aceste stari zilnic, desi am fost la nenumarati medici.am fost prima data la neurologie, unde mi s-a comunicat ca nu capul ar fi cauza acestor simptome.De acolo m-au trimis la dermatologie, cum ca as avea alergie la ceva si de acolo mi-a dat un tratament cu borenar si peritol, care nu mi-a schimbat cu nimic starea pe care o aveam.Vazand ca nu imi revin deloc, m-am dus la urgente, acolo medic de garda era un domn doctor de la boli interne, care mi-a facut o injectie de deprophos si mi-a dat drumul acasa.nu stiu ce sa mai fac.sunt disperata.de vreo 4 zile ma doare foarte rau in capul pieptului, o durere insuportabila, imi amorteste fata pe partea stanga, nasul, buza de sus, nu am aer si imi amorteste mana stanga.medicul de familie mi-a zis sa iau aspacardio q10 xforte, dar nu am luat decat 3 zile, deoarece in continuare ma simt foarte rau.va rog ajutati-ma cu un sfat!
4 comentarii
0
06-04-2014, ora 03:14
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cred ca in primul rand ar fi necesar un set cat mai complet de analize medicale de laborator. Nu ati pomenit nimic despre acest lucru.
Ati facut asa ceva? Aceste analize ar indica directia in care
trebuie indreptate investigatiile ulterioare.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
06-04-2014, ora 19:56
alexandra2010
Nu este medic/terapeut
alexandra2010
am facut analize de glanda, dar au iesit negative.apoi am facut si un set complet de analize, totul a iesit ok.dupa cum va explicam si in mesajul anterior am fost la neurologie, dermatologie, boli interne si am zis ca poate ar fii de la inima aceste simptome.va multumesc mult pt raspuns
0
19-04-2014, ora 10:29
lara_marik
Nu este medic/terapeut
lara_marik
La cardiologie ai fost? Mergi si fa un ekg si o ecografie. Asa elimini din start multe boli. Starea asta te tine mult? Adica este permanenta?
0
19-04-2014, ora 10:30
lara_marik
Nu este medic/terapeut
lara_marik
Sa nu fie atacuri de panica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •