as dori un raspuns lupus eritematos?

16-11-2009
ecaterina daniela
Nu este medic/terapeut
ecaterina daniela
va rog frumos un raspuns am anticorpi antinucleari pozitivi, profil ANA totul negativ, vsh 13 L 7200/M3 H4650000/M3 HB13, 9, TR252000/M3, ALT29, AST25, UREE11, CREATININA0, 8, AC URIC2, 6, COLESTEROL214, GGT37, ASLO100, TGL116, CRP POZ, FR ABSENT, FIBRINOGEN364, TESTENA SCREEN NEG, EX INTERNE DOAR O PIATRA DE 2 MM LA FIERE, EX GINECOLOGIC C2 CANDIDA, EX ORLMUCOASA GRANULOMATOASA LA NIV MUCOASEI LARINGELALE EPIGLOTEI-FARA FOCAREW DE INFECTIE ORL, EX OFTALMO ASPECT NORMAL FRA VASCULITA LUPICA, BA PASAJ NORMAL.SUNT SUSPECTA DE LUPUS ERITEMATOS DE 20 DE ANI NU AM LUAT TRATAMENT NICIODATA ACUM SUNT PLINA DE PETE ROSII PE PIEPT SI PE SPATE AM AVUT PE FATA SI MI-AU TRECUT CU SKILOREN SI MI S-A RECOMANDAT TRATAMENT CU PLAQUENIL.E NORMAL CA ANTICORPII SA FIE POZITIVI SI PROFILUL ANA NEGATIV?NU MA doare nimic si in afara de pete nu am avut niciodata vreun simptom de boala.va multumesc anticipat.katy
2 comentarii
0
10-01-2010, ora 11:43
olga56
Nu este medic/terapeut
olga56
KATI, esti un fenomen sa fi suspecta de lupus si sa nu te tratezi 20 de ani.petele te si maninca?esti pe drumul bun dr markus este f. amabil si priceput si-ti va raspunde, astept si eu sa vad ce iti spune, sanatate multa.
0
12-01-2010, ora 10:03
ecaterina daniela
Nu este medic/terapeut
ecaterina daniela
multumesc mult Olga pentru raspuns astept de mult o vorba buna, plaquenilul l-am oprit pete nu mai am, iar cu suspiciunea de lupus stau de atatia ani de fapt diagnosticul e dat de multi ani dar vad ca sunt bine.Multa sanatate.Katy
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.