as dori un raspuns...

02-12-2007
Noemi_
Nu este medic/terapeut
Noemi_
buna, daca am avut contact sexual in a 4-a zi de administrare a anticonceptionalelor, acestea incepand sa le iau dupa o saptamana de la avort, iar in urma actului sexual partenerul meu a ejaculat iar eu am luat postinor administrandu-l corect, sunt sanse sa raman insarcinata? la ora actuala trecand 29 de zile de la avort si neavand semne de sarcina?as putea face un baby test?sau acesta nu ar da rezultatele corect din cauza avortului?sau sa mai astept inca 5-10 zile sa vad daca menstratia apare si daca nu sa fac o radiografie?
ve multumesc, si astept un raspuns!
2 comentarii
0
02-12-2007, ora 00:00
rebeccawow2001
Nu este medic/terapeut
rebeccawow2001
intai si intai trebuie sa inteleg un lucru!! tu ai luat si anticonceptionale regulat...si in acelasi timp postinor?? avand in vedere perioada intre avort si primul contact sexual si daca nu ai incetat sa iti iei pasiluta de anticonceptional in aceasta pauza dintre avort si primul contact de dupa, poti sta linistita!!! in schimb ai gresit folosind postinor in acelasi timp cu anticonceptionalele!! este o mare gresala...te vor deregla!! foloseste in continoare anticonceptinalele pt a evita sarcinile nedorite!
0
03-12-2007, ora 00:00
Noemi_
Nu este medic/terapeut
Noemi_
pana la urma mi-a venit menstruatia, totusi mersi pt raspuns:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.