as dori sa ma lamuriti intr-o anumita problema

30-10-2008
pam
Nu este medic/terapeut
pam
am 38 de ani. la varsta de 24 ani am nascut o fetita, dupa 2 ani am fost diagnosticata cu reumatism articular acut, am urmat tratament cu moldamin, 2 ani de zile.A urmat o perioada mai buna vizavi de sanatate. In anul 2000 am nascut un baiatel.Dupa nastere a inceput totul, stare generala proasta tratament luat de lunga durata dar fara niciun rezultat.Toate analizele ieseau f bune vzh, aslo, fibrinogen etc iar eu nu puteam sa merg.am mers la iasi la recuperare, mi s-au facut un set de analize imunolgice in care anticorpii dublu catenari (DNA) erau de 396 in loc de 40.Mi s-a pus diagnosticul de les.Mare necaz pe capul meu, am urmat tratament cu plaqenil, si prednison dupa aceea imuran si medrol, au scazut anticorpii la limita normala.Ceea ce m-a ajutat in aceasta boala a fost ca tot timpul am sperat ca ma voi face bine pentru copii mei si familie.am repetat anul acesta toate analizele ce tin de aceasta boala si au iesit foarte bune, d-na doctor spunand chiar sa intrerup tratamentul.Anul acesta am fost la munca in strainatate 3 luni si chiar am facut fata acolo nu m-a durut nimic dar de cand am venit acasa au inceput iarasi durerile.dara alta problema ma framant fetita care acum are 14 ani acuza dureri de umeri si genunchi.la analize ia iesit calciu mai mic dar nu foarte tare, imi putei da vreo lamurie in aceasta privinta...va multumesc
1 comentarii
0
18-12-2008, ora 15:43
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Imi pare rau sa aud ca ati trecut prin ceea ce ati trecut, insa va rog sa va considerati norocoasa.
Eu aveam in 2004 ASLO-ul de aproape 700 UI, am facut Moldamin 6 luni de zile si la ultima injectie facuta neadecvat de catre asistenta am facut soc clinic urmat la putin timp de sco anafilactic in urma carora chiar nu stiu cum am scapat (de fapt, sunt sigur ca asa a vrut Dumnezeu, ca daca era dupa asistenta care tot ea facea pe grozava (ar trebui sa zica "mersi" ca nu am dat-o in judecata) nu mai traiam acum). La cateva luni dupa am facut sindrom de stres post-traumatic in care retraiam momentele socurilor si simptomele etc. etc. etc. a fost groaznic si dupa cum vedeti, se poate si mai rau !!!

Dar va veti face bine, aveti incredere in Dumnezeu!!!

In ceea ce o rpiveste pe fiica dvs., acele dureri de care vb pot fi datorate cresterii din timpul pubertatii. Hipocalcemia poate fi tratata foarte eficient cu un supliment alimentar care sa contina calciu si vitamina D3. Cel mai bun este Kalsis, va asigur de acest lucru. Pentru mai multe info si achizitionare consultati site-ul urmator:
-------------*

Cititi cu atentie toate informatiile dsp Kalsis si pe langa acesta ar fi bine daca ati lua si vit D3 (Vigantol).

Numai Bine si Sarbatori Fericite!

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.