artroplastie totala de sold cu bhr la Euroclinic

29-09-2011
Nechifor Cristian
Nu este medic/terapeut
Nechifor Cristian
Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti daca stiti pacienti operati la Euroclinic de profesorul Firica Andrei, care au artroplastie totala de sold cu proteza BHR.
Vreau sa stiu daca si ei au ramas cu parestezie popliteu si daca si-au revenit.
din punctul meu de vedere evitati Spitalul Euroclinic.
Sotia mea a fost operata in urma cu un an la Euroclinic, de profesorul Firica, care i-a facut artroplastie totala de sold cu proteza BHR.
In urma operatiei s-a ales cu o pareza de popliteu, spitalul recunoaste ca e vina lor dar nu ii intereseaza.
Aveam asigurare Eureko in baza careia trebuia sa primim inapoi 15 % din costuri dar nu ne-a restituit nimeni nimic. Mai mult refuza sa ne inmaneze si dosarul medical pentru a putea sa mergem la alt doctor sa vedem ce e de facut.
Acum toti medicii care initial ne spuneau sa asteptam sa se refaca nervul ne spun ca daca a trecut un an sa ne luam gandul de la o refacere naturala a nervului.
Va rog daca mai stiti astfel de cazuri sau metode prin care se poate reface un nerv elongat, sa imi spuneti si mie eventual pe adresa -*
Noi inca mai speram.

(*modificat de admin)
1 comentarii
0
06-11-2011, ora 16:40
pleata69
Nu este medic/terapeut
pleata69
Buna ziua,
Sotului meu i s-a facut artroplastie totala de sold stang cu proteza de tip BHR, la spitalul Euroclinic, operatie facuta de profesorul Firica Andrei. In urma operatiei a ramas cu SPE (semipareza de popilteu extern ), raspunsul pe care l-am primit a fost " sa avem rabdare ".Au trecut 11 luni si nervul nu si-a mai revenit.
Daca ati gasit vreo metoda in refacerea nervului va rugam sa ne scrieti pe acest site !
Va multumim
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.