artrita reactiva virala

01-04-2011
marya_dana17
Nu este medic/terapeut
marya_dana17
buna ziua!
as dorii daca se poate sa ma ajutati cu un tratament sau vreo parere despre analizele mamei mele...reumatologul la care a fost nu i am dat nici o explicatie si nici un diagnostic care sa il intelegem si noi despre ce e vorba, sau care ar putea fi urmarile. diagnosticul pus de doctor este SASN tip I, st II vertebral cr. activa, artrita reactiva virala, boala poliartrozica, SDA vertebrala difuza cu nevralgie Arnold bilaterala si pseudopoliradiculopatie sec. sup. inf. si lombosacralgie cr. mixta...va rog mult de tot da ti mi un tratament, o parerea despre ce ar trebui sa faca sau ce ar putea patii.multumesc mult!!!
3 comentarii
0
02-04-2011, ora 16:12
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Este absolut imposibil de prescris un tratament fara un examen clinic direct, doar pe baza celor descrise de D-voastra.
Daca nu ati inteles originea suferintei si tratamentul necesar, este evident ca puteti consulta si un alt reumatolog mai comunicativ.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
02-04-2011, ora 16:16
marya_dana17
Nu este medic/terapeut
marya_dana17
eu v am rugat sa mi explicati in ce consta toate diagnosticele spuse mai sus...daca puteti sa mi explicati ce inseamna SASN, SDA...doar atat daca mai mult nu se poate...multumesc!!!
0
02-04-2011, ora 16:20
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
SASN poate insemna spondilartrita seronegativa, dar poate insemna si alte zeci de lucruri diferite.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: