arsuri si intepaturi

07-05-2010
madalynn24
Nu este medic/terapeut
madalynn24
buna ziua, am 27 de ani si lucrez la o societate comerciala de 5 ani.in postul meu de la servici fac foarte multe miscari cu mainile si de multe ori stau incordat si lucrez in 3 schimburi si apropoape toate simbetele dintr-o luna chiar si duminica.problema pe care o am este ca nu mai pot sa dorm pe stinga am palpitatii la inima iar daca atipesc pe partea stinga tresar din somn, am intepaturi si de multe ori ma arde in partea inimii sau a plaminilor.de ce?beau cafea si fumez cite un pachet de tigari pe zi, alcool consum ocazional iar inainte consumam si energizante.am fost la un cardiolog si mi-a spus ca n-am nimic din partea inimii pt ca este sanatoasa si mi-a mai spus ca daca ma mai continua chestia asta sa ma duc sa mi faca o trimitere pt glanda tiroida, si nu m-am mai dus.am avut tratament m-propanol o pastila pe zi.de la ce sa fie ca sa stiu sa ma duc sa ma consult e posibil sa fie si de la plamini?glanda tiroida?sistem nervos?inima?circulatia singelui?nu stiu ce sa fac unde sa ma duc, pt ca am aceste arsuri si intepaturi aproape zilnicsi nu mai pot dormi pe partea stinga ca tresar, simt ca nu imi este bine pt ca inainte nu le aveam.si totul mi s-a tras de la servici intr-o noapte cind lucram in postul meu, bine eram si racit in perioada aceea am avut o intepatura puternica in partea inimii, m-am pierdut cu firea am zis ca este inima si m-am panicat iar apoi a 2-a zi am mai avut starea de panica ca am mai avut o intepatura puternica de am fost nevoit sa fiu luat cu salvarea sa fiu dus la spital unde mi s-a facut analizele si mi-au spus ca n-am nimic la inima iar apoi am fost la cardiolog cum v-am mai spus.UNDE SA MA DUC?va rog frumos sa mi raspundeti daca se poate pt ca mi-ati de mare ajutor.ma tin zilnic cind am intepaturi si arsuri in partea stinga a inimii/plaminului sa nu intru in panica iar de multe ori ma opresc din activitate cind simt deranjul.va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.