arsuri si dureri genitale

22-05-2006
Boghy
Nu este medic/terapeut
Boghy
Buna ziua,
Am manifestari clasice de candida pe penis si multi ani am crezut ca asta si este, conform analizeleor de laborator facute in 1994. Anul trecut am inceput sa am si puternice dureri de testicule care urca inspre anus. Nici medicii de la un centru medical privat din Bucuresti nici cei de la INstitutul de Urologie nu au reusit sa gaseasca nici o cauza si nici o "boala". IN urma cu 5 saptamani, eruptia pe penis a fost mai puternica ca niciodata si dupa ce un tratament de 5 zile cu Nizoral (ce foloseam de obicei) nu a dat NICI un rezultat, am refacut analizele de laborator ptr a afla ca NU era vorba de candidoza dar nici nu mi s-a dat vreo alta expliactie de catre medicul dermatolog, ci doar sa incerc pt 5 zile "Locoid". Care unguent a functionat ptr cateva zile, problema reaparand imediat dupa incetarea tratamentului. La sfarsitul actului sexual, in urma contactului cu sperma, am avut dureri (senzatie de arsura) extrem de mari, lucru care nu s-a mai intamplat inainte la asemenea "intensitate". Am incercat pana acum mai multe institutii si medici si nimeni nu pare sa aiba vreo explicatie sau idee despre problema mea. Va rog sa-mi spuneti macar unde as putea sa ma adresez ptr aceste probleme (avand in vedere ca institutii de genul celor mentionate NU au reusit in ultimii 2 ani sa dea vreun diagnostic).
Va multumesc.
2 comentarii
0
23-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
As indrazni sa va recomand sa incercati sa va adresati domnului Prof.Dr. Dan Forsea(Clinica dermatologie Spital Colentina-Sos.Stefan cel Mare nr.19-21)
0
04-08-2011, ora 19:15
moghy
Nu este medic/terapeut
moghy
Salut Boghy ai rezolvat, ce ai avut? Poate raspunsul tau va ajuta pe cineva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.