arsuri la stomac

23-09-2009
boncz mihaela
Nu este medic/terapeut
boncz mihaela
BUNA SEARA.IN SPERANTA CA MA SFATUIESTE CINEVA DE SPECIALITATE AS DORI SA IMI SPUNETI SI MIE AM 42 ANI SI AM ARSURI LA STOMAC SI RAREORI VINE PANA IN GAT ARSURA SEARA CAND STAU CULCAT.CE TRATAMENT MEDICAMENTOS SA URMEZ PT ARSURI AM LUAT OMERAN DE CURAND DAR NU PREA ARE EFECT ZIC EU CA IARA AM ACEEASI SENZATIE ARSURI MULTUMESC
1 comentarii
0
24-09-2009, ora 20:51
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Probabil suferiţi de hiperaciditate şi reflux gastro-esofagian. Trebuie să mergeţi la un consult gastroenterologic pentru a vedea exact care este problema cu care vă confruntaţi (mă refer la afecţiunea medicală)...până atunci, când aveţi acele arsuri luaţi un antiacid precum Rennie - comprimate masticabile şi administraţi-l conform prospectului aflat în interiorul cutiei (sau puteţi lua şi Dicarbocalm sau ceai de flori de salcâm, la fel, administrate conform prospectelor lor)...chiar dacă arsurile şi refluxul se vor ameliora, vă rog insistent să consultaţi medicul, (măcar cel de familie), pentru că nu tot ce se ameliorează, se şi tratează (administrarea unui antiacid poate să mascheze simptomele unei boli serioase precum gastrita hiperacidă, printre altele)...

Toate cele bune şi multă sănătate!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.