arsura limba si cerul gurii

09-12-2014
fishingmaster
Nu este medic/terapeut
fishingmaster
De vreo 2 luni am o durere la baza limbii in partea dreapta a fost la început ca o jena uşoară după care sa intensificat pe fiecare zi, de vreo 3_4zile a început sa ma arda limba pur si simplu începand din partea dreapta de sub limba si pana aproape de vârful limbii menţionez ca arsura este permanenta si ma jeneaza si când beau apa sau mănânc ma_m uitat pe limba pana in spate nu vad nimic anormal nu am limba încărcată am făcut un exudat si nimic ce sa am oare va rog un sfat
5 comentarii
0
09-12-2014, ora 20:37
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este o problema la nivelul tractului digestv.. gastro-intestinal
doar cu reactie in cavitatea bucala
de vina poate fi si mancarea foarte acra, acida, fructele citrice..s.a
0
09-12-2014, ora 21:26
fishingmaster
Nu este medic/terapeut
fishingmaster
Menţionez ca nu beau alcool cafea nu mai beau de 2luni nu fumez si nu mănânc carne grasa menţionez ca durerea si arsura o simt doar pe partea dreapta a limbii am încercat cu glicerina badijonări gargara cu ceaiuri
0
09-12-2014, ora 22:28
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
fructele citrice, otetul...s.a mancare acra, acida e mult mai nociva decat alcoolul..s.a ce ai enumarat
faci consult la Stomatolog.. un dinte rupt poate trauma limba sau o infecte al gingie...irita limba
faci consult si investoagatii amanuntite la gastrologie
sun boli care NU dor la inceput ( gastrita, colita..s.a) dar dau simptome la distanta ca sa pricepi si sa le depistezi la timp
cand doare burta..deja e cam tarziu..si boala e in alta faza..de chirurgie
0
10-12-2014, ora 20:25
fishingmaster
Nu este medic/terapeut
fishingmaster
Poate de la sistemul digestiv sa te arda limba, am si un gust ciudat in gura nu stiu cum sa il descriu, de metal in special după ce consum alimente unde trebuie sa ma duc sa fac niste analize ca nu cred ca este de gluma
0
02-01-2016, ora 19:27
marian geo
Nu este medic/terapeut
marian geo
fishingmaster am aceleas simptome ca ale tale chiar si mai rau de 2 ani chiar nu stiu ce sa mai fac, am facut o multime de analize fara un rezultat simpt ca imi ia gura foc si gatu daca ai putea sa imi dai un sfat ti_as multumi sau daca ai nevoie sa ma intrebi ceva iti raspund cu ce_a mai mare placere !!! la multi ani
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •