aritmie | Forumul Medical ROmedic

aritmie

20-05-2015
florinusca
Nu este medic/terapeut
florinusca
buna! tatal meu in varsta de 74 ani in urma unui ekg a fost diagnosticat cu aritmie si i sa facut pe loc o injectie in urma caruia respira bn pt ca uneori nu avea aer. are tensiunea buna iar pulsurile in urma tratamentului cardeologului au scazut de la 146 la 117. tratament ia 1 pastila bisoprorol.1 pastila gigoxin 5 zile pe saptamana si sintrom1/2 dimineata. dimineata este cam molesit iar dupamasa bn si se oboseste foarte repede. face tratament de 2 saptamani. intrebarea mea este daca o sa dispar oboseala si o sa ajunga pulsurile la normal si daca ar trebui un consult mai amanuntit, mentionez ca, cardiologul din policlinica ia facut doar un ekg ai la ascultat. va multumesc!
7 comentarii
0
21-05-2015, ora 13:30
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Consider ca ar fi bine sa-l duceti intr-un serviciu de cardiologie complet echipat unde sa i se faca mai multe investigatii. Este nevoie si de o ecografie de cord. Dupa aceea se va hotari ce mai trebuie facut.
Cu un tratament bine ales si condus, poate sa mearga spre bine tot mai mult.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
21-05-2015, ora 15:29
florinusca
Nu este medic/terapeut
florinusca
va multumesc din suflet! asa o sa fac.
0
22-05-2015, ora 12:03
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cu multa placere.
daca mai aveti nevoie de ajutor, cu ce pot, va stau la dispozitie
dr Petre Muresan
0
25-05-2015, ora 17:20
florinusca
Nu este medic/terapeut
florinusca
buna!tot tatal meu mai are o problema, de anul trecut are multa spuha, mucus care mai males seara cand se pune in pat il cam ineaca cumva si ziua tot face cumva din gat ca si cum ar tusi scut.am fost la cj la oncologie la control caci in urma cu 6 ani a vut carcinon sinus piriform drept si afacut chio si radio terapie dar acum e bn. il legatura cu mucusul au zis ca poate de fumat si ia dat ceva pastile nu mai stiu cum se numeau si medicul de fam ia dat ceva de 2 ori dar tot asa e. a facut si dadiogarafie plamani si e ok, a fost si la orl si e ok, nu stiu din ce cauza atata mucus si nu il elimina cica ai vine pana in gat nu poate scuipa.a fumat vreo 40 ani dar acum de cand probleme cu inima sa lasat. multumesc!
0
29-05-2015, ora 12:49
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Va recomand sa apelati la Clinica de pneumologie din Cluj. Acolo se va stabili exact ce se intampla si apoi va primi tratamentul potrivit.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
01-06-2015, ora 20:46
florinusca
Nu este medic/terapeut
florinusca
multumesc!!
0
03-06-2015, ora 00:10
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cu multa placere.
In masura in care va mai pot ajuta, va stau la dispozitie.
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: