arefam in sarcina

14-02-2009
emy11
Nu este medic/terapeut
emy11
Buna ziua,

sunt insarcinata in 4 saptamani si 5 zile si de vreo 4 zile am avut scurgeri maronii accentuate si de o raceala respiratorie. Doctorul ginecolog mi-a dat Arefam 200mg de 2 ori pe zi. dupa aceste 4 zile scurgerea s-a oprit.

Vreau sa intreb daca acest Arefam poate dauna in vreun fel copilului. Mentionez ca mi-a dat tratament pentru 10 zile.

multumesc frumos
4 comentarii
0
15-02-2009, ora 16:17
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu, Arefam este progesteron si nu-ti va dauna sarcinii, din contra, se pare ca ai avut o iminenta de avort si ginecologul ti l-a recomandat pentru mentinerea sarcinii.Stai linistita.Numai bine!
0
18-03-2009, ora 18:24
shtefy
Nu este medic/terapeut
shtefy
Buna ziua,
sunt insarcinata in 16 saptamani, datorita faptului ca sarcina este foarte joasa, doctorul mi-a recomandat Arefam pe cale orala de 2 ori pe zi si repaus la pat. Vreau sa stiu daca acest tratament este prescris bine.



multumesc frumos
0
06-10-2009, ora 22:36
Natalia RM
Nu este medic/terapeut
Natalia RM
Buna seara!
In timpul sarcinii acest AREFAM pe ce cale se ia?
0
09-11-2014, ora 22:00
andravanca90
Nu este medic/terapeut
andravanca90
Buna fetelor sunt noua pe aici, am si eu o itrebare ce se intampla daca intrerup arefamul pt 2-3 zile mentionez ca sunt insarcinata si nu am de unde sa-mi cumpar pt ca sunt in anglia.daca stie cineva va rog sa-mi raspunde-ti:) multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul