are efect veninul de albine?

27-09-2009
nictatiana
Nu este medic/terapeut
nictatiana
Eu sufar de dureri mari de coloana, articulatii si muschi. E posibil sa fie vorba de o spondilita anchilozanta in primii ani...de aceea diagnosticul e inca " in observatie".
Am incercat mai multe tratamente naturiste care au rezolvat oarecum celelalte probleme de sanatate dar nu au efect pe aceasta boala.
De 2 luni fac si acest tratament cu venin de albine prin intepaturi directe cu albinele pe anumite puncte pe coloana.Durerile sunt destul de mari..dar m-am obisnuit si le suport eroic. Initial au avut efect...nu mai simteam nimic la nivelul coloanei si mi-am facut multe sperante dar apoi efectul a fost mai slab si la incercarea de a renunta la terapie boala se reinstaleaza imediat.
Mentionez ca simultan cu acest tratament am tinut si un regim alimentar sanatos, am baut ceaiuri de plante, am luat vitamine, minerale si antioxidanti, am facut acupunctura si presopunctura.
A mai incercat cineva? Dr ma asigura ca e imposibil sa nu am vindec. Mi-e greu sa cred asta.
Are efect pe termen lung????????
3 comentarii
0
27-09-2009, ora 14:17
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
DA, este foarte eficient acest tratament. Continuaţi, aveţi credinţă şi rezultatele vor fi pe măsură.
Numai Bine şi însănătoşire grabnică...


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
17-11-2009, ora 09:49
evelina123
Nu este medic/terapeut
evelina123
Buna ziua!
Pentru doamna "nictatiana" - vroiam sa va intreb unde ati facut tratament cu venin de albine? ca as vrea sa incerc si eu...fiind diagnosticata cu acceasi boala :(
0
11-03-2016, ora 16:38
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ce ati mai facut cu tratamentul cu venin de albine ? Ati rezolvat vreo problema ? Sunt interesata si eu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
03-11-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Carbunele vieții
Carbon Elixir
Conține molecula C60 - Premiul Nobel. Superantioxidant este de 172 de ori mai puternic comparativ cu vitamina C, antiaging, protecția împotriva radicalilor liberi și radiațiilor 5G, booster imunitar, îmbunătățirea funcției creierului, accelerarea creșterii părului, îmbunătățirea performanțelor sportive, crește semnificativ rezistența generală a organismului.
Vezi detalii